Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku

Dlouhá léta se na většině světových trhů marně pokoušeli dostat se na kobylku německým prémiovým značkám a teď jednu z nich rovnou porazili. Nejnovější Lexus svou maskou chladiče překonává i BMW.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku

16.4.2019 | Petr Prokopec

Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku

/

Dlouhá léta se na většině světových trhů marně pokoušeli dostat se na kobylku německým prémiovým značkám a teď jednu z nich rovnou porazili. Nejnovější Lexus svou maskou chladiče překonává i BMW.

V posledních měsících čelí BMW nemalé kritice kvůli velikosti čelních ledvinek, jenž ozdobily SUV X7 a faceliftovanou řadu 7. Zdálo se, že mnichovská automobilka bude v tomto směru dlouho k neporažení, její místo ale velmi rychle zaujala konkurence. Pikantní je, že jde o japonskou automobilku, která vznikla s cílem BMW překonat, reálně konkurovat mu ale dokáže jen na pár světových trzích.

Řeč je samozřejmě o Lexusu, který se rozhodl, že oslňovat astronauty na vesmírných stanicích bude on, nikoli bavorská značka. Konkrétně se toho rozhodl docílit za pomoci luxusního MPV LM, které se dočkalo natolik enormní masky chladiče, že vedle ní i ony ledvinky rázem vypadají až směšně malé.

Je přitom třeba dodat, že Lexus do značné míry neměl jinou možnost, než na svou novinku nasadit vůbec největší provedení své „predátoří“ masky. LM totiž vychází z třetí generace Toyoty Alphard, která je na tom obdobně. Či dost možná z evropského úhlu pohledu ještě hůře, neboť užívá tutéž velikost masky, ovšem její výplet není ani zdaleka tak vzdušný. Naopak tu máme rozsáhlé chromové plochy, vedle nich upravené provedení od Lexusu vypadá pomalu jako vrchol elegance.

Dá se přitom předpokládat, že asijskému publiku takové ztvárnění přídě není příliš proti srsti. Alphard, stejně jako jeho ještě odvážněji stylizovaná verze Vellfire, je totiž populární i mezi politiky, manažery i celebritami. Ti všichni v poslední době přepřahají na novou vlnu přepravy, kdy upozaďují tradiční tříprostorové sedany právě ve prospěch MPV. Imponuje jim snadnější nastupování i vystupování, stejně jako skutečnost, že se uvnitř mohou dokonce i postavit.

Pojďme se ale již věnovat Lexusu, který se vůči výchozí Toyotě dočkal i několika modifikací na zádi. Jiná jsou světla, kvůli nimž bylo lehce přepracováno i víko, stejně jako nárazník. Na bocích si pak můžeme povšimnout ještě nově příchozích chromových lišt či specifických litých kol. Tím ovšem přerod končí, více než na exteriér se totiž Japonci zaměřili na interiér. Novinku totiž titulují jako první třídu na kolech, jenž má oslovit skutečně jen tu nejnáročnější klientelu.

LM je přitom k dispozici ve čtyřmístné či sedmimístné konfiguraci, kdy druhá zmíněná je určena právě manažerům či politikům cestujícím s rodinou. Čtyřmístný model je zaměřen na jednoho či maximálně dva klienty, jenž mají k dispozici nezávisle polohovatelná a plně sklopná sedadla. Od řidiče je přitom dělí přepážka, do které byla zabudována 26palcová obrazovka zábavního systému. Jeho ovládání je součástí křesel, stejně jako třeba masážní strojky.

Kromě toho mají cestující k dispozici i chladničku schopnou pobrat dvě lahve šampaňského či deštníky, které se stejně jako u Rolls-Royce či Škody uschovávají do dveří. Nechybí pak ani analogové hodiny nebo spousta odkládacích prostor na drobnosti. Na zavazadla cestujících je pak dostatek prostoru za sedadly, v jejichž případě byla použita pěna s nízkou hustotou. Usednutí je tak přirovnáváno ke komfortnímu gauči.

Pět metrů dlouhé a takřka dva metry vysoké LM se kromě toho dočkalo také speciálních tlumičů převzatých z Lexusu ES, jenž mají dokonale filtrovat silniční nedokonalosti. O pohon se v případě verze LM 300h stará hybridní ústrojí složené z 2,5litrového benzinového čtyřválce a elektromotoru, zákazníci ovšem budou moci sáhnout také po variantě LM 350, která již počítá s 3,5litrovým šestiválcem. Na výběr bude i pohon předních či všech čtyř kol.

Dodat tak již jen můžeme, že Lexus LM bude nabízen pouze v Číně a na dalších asijských trzích, do Států nebo Evropy se nechystá. Cena prozatím oznámena nebyla, stoprocentně však bude vyšší než u spřízněné Toyoty Alphard, která v přepočtu startuje na 1 567 100 Kč. K dispozici přitom novinka bude pouze v černé nebo bílé barvě karoserie, s žádnými dalšími odstíny se oficiálně nepočítá. Tedy, pokud jako my nebudete mít pocit, že ona černá má dosti modrý nádech...


Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 1 - Lexus LM 2019 prvni sada 01Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 2 - Lexus LM 2019 prvni sada 02Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 3 - Lexus LM 2019 prvni dalsi 01Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 4 - Lexus LM 2019 prvni dalsi 02Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 5 - Lexus LM 2019 prvni dalsi 03Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 6 - Lexus LM 2019 prvni dalsi 04Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 7 - Lexus LM 2019 prvni dalsi 05Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 8 - Lexus LM 2019 prvni dalsi 06Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 9 - Lexus LM 2019 prvni dalsi 07
Lexus LM se ukázal naživo v Šanghaji...

Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 10 - Lexus LM 2019 prvni sada 03Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 11 - Lexus LM 2019 prvni sada 04Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 12 - Lexus LM 2019 prvni sada 05Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 13 - Lexus LM 2019 prvni sada 06Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 14 - Lexus LM 2019 prvni sada 07Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 15 - Lexus LM 2019 prvni sada 08Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 16 - Lexus LM 2019 prvni sada 09Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 17 - Lexus LM 2019 prvni sada 10Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 18 - Lexus LM 2019 prvni sada 11Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 19 - Lexus LM 2019 prvni sada 12Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 20 - Lexus LM 2019 prvni sada 13Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 21 - Lexus LM 2019 prvni sada 14
...i na oficiálních fotkách

Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 22 - Lexus LM 2019 prvni sada 15Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 23 - Lexus LM 2019 prvni sada 16
Novinka vychází z Toyoty Alphard...

Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 24 - Lexus LM 2019 prvni sada 17Japonci konečně porazili BMW, novému modelu dali ještě absurdnější čelní masku - 25 - Lexus LM 2019 prvni sada 18
...jenž se rovněž prodává v ještě divočejší designové verzi Vellfire

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše