Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát

Už standardní provedení dokáže zaujmout tím, jak moc výkonu na takové auto nabízí a ostrá verze je ještě jinde. Subaru Levorg bude nyní k dispozici jako STI Sport R s přeplňovanou dva-čtyřkou o 275 koních.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát

25.11.2021 | Petr Prokopec

Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát

/

Foto: Subaru

Už standardní provedení dokáže zaujmout tím, jak moc výkonu na takové auto nabízí a ostrá verze je ještě jinde. Subaru Levorg bude nyní k dispozici jako STI Sport R s přeplňovanou dva-čtyřkou o 275 koních.

Druhá generace Subaru Levorq byla představena již v roce 2019. Do vínku dostala nově vyvinutý 1,8litrový motor, u kterého se japonská automobilka zaměřila jak na výkon, tak na spotřebu. Díky technologii spalování méně bohaté směsi tak dokázala snížit žíznivost z 6,2 na rovných 6 litrů na 100 kilometrů. Jakkoli se jedná o úspěch, který navíc nemá daleko k realitě, pro evropské úředníky jsou stěžejní hlavně data dosažená v laboratořích. A jelikož takto spotřeba odpovídá 139 gramům CO2 na kilometr, dostal Levorg stopku.

Pokud vás nepřítomnost nového japonského kombíku v Evropě mrzela, nyní můžete rovnou vytáhnout kapesníky a začít ronit krokodýlí slzy. Automobilka s logem odkazujícím na hvězdokupu totiž vyrukovala s novou variantou STI Sport R, která dostala do vínku přeplňovaný 2,4litrový motor z nového Subaru WRX. Tato pohonná jednotka produkuje 275 koní a 375 Nm točivého momentu, tedy o poznání více než základní jedna-osma, u které lze počítat se 177 koňmi a 300 Nm. Obě verze nicméně spojuje pohon všech kol, stejně jako převodovka CVT.

Subaru si bylo vědomo toho, že zmíněný automat není zrovna vysněnou volbou nadšenců, a proto převodovku patřičně přepracovalo. Počítat lze tedy s uzamčenými osmi virtuálními stupni, stejně jako byla tato verze dále osazena voličem jízdních režimů s módy Comfort, Normal, Sport, Sport+ a Individual. Dále tu pak máme elektronicky ovládané tlumiče či agresivnější bodykit, 18palcová litá kola a mohutnější koncovky výfuku. Chybět pak nemohou ani známá růžová loga STI.

S vizuálními novinkami je spojena i níže postavená varianta STI Sport, ta si nicméně již musí vystačit s onou jedna-osmou. Motor přitom produkuje stejný výkon jako základní provedení kombíku. I na to pak ostatně Japonci pamatovali, v nabídce se tak nyní objevuje i příplatkové střešní okno, elektronicky ovládané víko zavazadelníku či poslední verze bezpečnostního systému EyeSight X. Vůz je pak možné objednávat v osmi barvách včetně nových odstínů Ceramic White, Sapphire Blue Pear a Ignition Red.

Lze pak už jen dodat, že verze STI Sport R se vůči zbytku portfolia liší také koženým čalouněním a kůží obšitým volantem. Za ním se pak skrývá 12,3palcový digitální přístrojový štít, jemuž společnost dělá 11,6palcová dotyková obrazovka multimédií. Ceny vrcholného provedení přitom v Japonsku startují na 4 389 000 JPY (cca 864 tisíc Kč), což je značný nárůst vůči základním 3 102 000 JPY (610 tisíc Kč). Na evropské poměry to ale odrazující ceny rozhodně nejsou.


Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 1 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 01Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 2 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 02Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 3 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 03Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 4 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 04Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 5 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 05Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 6 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 06Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 7 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 07Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 8 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 08Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 9 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 09Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 10 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 10Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 11 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 11Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 12 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 12Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 13 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 13Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 14 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 14Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 15 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 15Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 16 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 16Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 17 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 17Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 18 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 18Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 19 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 19Japonský kombík, který by zatopil i Octavii, dostal výkon, o němž si Škoda může nechat jen zdát - 20 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prvni sada 20
Subaru Levorg se v Japonsku dočkalo modernizace, která přivála i novou variantu STI Sport R. Ta kromě vizuálních doplňků a luxusnějšího interiéru může počítat i s větším 2,4litrovým motorem, jenž na všechna čtyři kola posílá 275 koní. Foto: Subaru

Zdroj: Subaru

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše