Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Jeep Wrangler Rubicon 10th Anniversary: speciální edice k deseti létům na trhu
29.11.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Dvoudveřový či čtyřdveřový model se pyšní vyšší světlou výškou a terénními gumami. S motorem V6 pak má na jízdu v terénu i dostatek sil.
V průběhu roku 2003 představila značka Jeep speciální verzi modelu Wrangler, která byla pojmenována podle známé pětatřicetikilometrové off-roadové trati v horách Sierra Nevada. Oproti standardu se lišila především přední a zadní nápravou Dana 44, které ji umožňovaly prostupnost snad jakýmkoliv terénem. Ty jsou součástí Jeepu Wrangler Rubicon i po deseti letech, v rámci oslav však automobilka na Los Angeles Motor Show vybavila tuto verzi i několika doplňky navíc.
Tou nejzásadnější změnou je nárůst světlé výšky o 13 mm, který doprovází výměna standardních pneumatik za terénní kousky BF Goodrich KM2 o rozměru 265/70. Nasazeny jsou na černě lakovaných leštěných kolech o 17palcovém rozměru, jejichž středy mají specifický kryt. Černě lakována pak byla celá řada detailů včetně předního a zadního nárazníku či držáků rezervy na zádi.
Ve stejném odstínu může být vyveden rovněž třídílný hardtop, který nad hlavami pasažérů a zavazadlovým prostorem nahrazuje standardní plátno. Vyjma černé si ovšem můžete vybrat i stejnou barvu, jakou je lakována karoserie. Což v případě limitované verze slavící desetileté výročí znamená bílou, stříbrnou Billet Silver nebo kovově šedou Anvil.
V motorovém prostoru je k dispozici jen 3,6litrový motor Pentastar V6 naladěný na výkon 288 koní a točivý moment 352 Nm. Spřáhnout jej ovšem můžete se šestistupňovým manuálem či příplatkovým automatem, který má rychlostí jen pět. Standardní pohon všech kol mimo to dostal elektronickou uzávěru, redukční převodovku Rock-Trac a diferenciály Tru-Lok.
Uvnitř čeká zájemce červené kožené čalounění, ve stejném odstínu jsou pak vyvedeny švy na multifunkčním volantu a palubní desce. Standardem kromě specifických budíků je i systém Electronic Vehicle Information Center, který zobrazuje teplotu a tlak oleje nebo tlak v pneumatikách.
Nechybí samozřejmě ani koberečky z modelu Mopar (z tohoto modelu Wrangler převzal také ochranné lišty nebo červeně lakované háky), chromová uzávěra diferenciálů nebo plaketka, která zahrnuje kromě názvu limitované edice také údaje o typu náprav či velikosti pneumatik.
Prodej má začít na jaře příštího roku, o dostupnosti v ČR ale zatím nepadlo ani slovo. V Americe však budou na výběr hned dvě verze. A to dvoudveřový Wrangler či čtyřdveřový Wrangler Unlimited. Na ceny se ještě čeká.



























Standardní Jeep Wrangler Rubicon (žlutá barva) se na autosalonu v Los Angeles představil ve společnosti speciální verze, která slaví desetileté výročí modelu. Díky tomu se pyšní několika specialitami, mezi které patří navýšení světlé výšky a standardní osazení terénními pneumatikami
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Není mezera, do které bych se nevešel.” Řidič natočil, jak se dá proplétat dopravní zácpou, klaustrofobiky z toho trefí
před 3 hodinamiUnikla data o skutečné spotřebě a ceně brutálního Mustangu GTD, bankovní účet vám zruinuje hned dvakrát
12.6.2025„Bugatti pro chudé” se konečně ukázalo v akci na okruhu i ve sprintu. Je to nejrychlejší auto svého druhu, poráží i špičková Ferrari a Lamba
9.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Taka Nakagami v Mugellu místo Mariniho včera 16:51
- Toprak porazil v úvodu Bulegu včera 15:00
- Thompsonovo premiérové vítězství, 26. Svoboda, Novotný crash včera 14:30
- Vyhrál lokalmatador a lídr šampionátu Manzi, 22. Vostatek včera 13:06
- Superpole superbiků vyhrál Bulega včera 11:19
Nejčtenější články
Další výrobce elektromobilů padá ke dnu i se svými unikátními vychytávkami, došly mu peníze a je v nucené správě
16.5.2025Čínské Porsche za cenu Škody na ulici zavalil rozjetý náklaďák, auto přesto zůstalo dál funkční
16.5.2025Indové prodávají toto zajímavě střižené nové SUV za 207 tisíc Kč, auta jsou tak nesmyslně drahá jen v Evropě
16.5.2025Apple dostal nový CarPlay do prvního auta a řekl, co bude s tím dosavadním. Má bezprecedentní kontrolu nad vozem
17.5.2025Možná nejlepší fotbalový obránce světa ukázal své nové auto, zářit v něm bude míle na všechny strany
17.5.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva