Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Klíčový nový VW náhle přestává jezdit, trápí ho podobné problémy, jako soupeře
10.11.2020 | Petr Prokopec
Pokud chcete kvalitní auto, kupte si to německé? Možná, soudě podle dosavadních zkušeností by ale nemělo být na elektřinu. Nový Volkswagen ID.3 zjevně kráčí ve stopách Tesly.
Pokud toužíte po kvalitním novém elektromobilu, nejspíše budete muset zamířit k Renaultu či Nissanu. Zoe a Leaf sice nenabízí tolik co konkurence v případě dynamiky, dojezdu nebo vychytávek na palubě, na druhou stranu se ale zdá, že fungují. Tedy alespoň do chvíle, než jsou třeba nové baterie. Ostatní důležité hráče na tomto poli ale ani takto hodnotit nelze.
Tesly jsou svými problémy notoricky známé a nedávno se k nim s poněkud záhadnými problémy přidaly i Polestary. Nový Volkswagen ID.3 tak měl umetenou cestu k úspěchu jako obrat německé kvality, jenže Němci se zjevně rozhodli kráčet spíše po cestě, kterou jim Američané se Švédy již řádně vyšlapali. I nový elektrický hatchback ID.3 se tak dostává pod palbu kritiky majitelů, kteří zaplatili nemalé peníze za to, že jim nová auta selhávají a musí stát dlouho v servisech.
Jedním z nich je Christian Stadler, který na Youtube provozuje kanál Battery Life. Zrovna v případě jeho vozu však baterie příliš živé nebyly, ta 12voltová se výrazným způsobem vybíjí. Není to však jediný problém, Chris měl problémy také se softwarem vozu, který mu nedokázal zobrazit informace o dobíjení. Stejně tak byl v jeho případě nefunkční tempomat a nastavit nešel dokonce ani aktuální čas, což již bylo pomalu donebevolající.
Jak Chris uvádí, prodejce musel na řešení usilovně spolupracovat s centrálou ve Wolfsburgu, která nakonec jako řešení zvolila kompletní softwarový update vozu. Kvůli tomu se norský motorista musel obejít na takřka týden bez automobilu. Německá firma se ovšem v takové chvíli příliš nepochlapila, neboť mu místo automatického přistavení náhradního vozu pouze nabídla zapůjčení Škody Fabie za 25 euro na den.
Frode je pak dalším z majitelů elektrického Volkswagenu, jenž nejspíše lituje, že sáhl po ID.3 jako jeden z prvních. S vozem ujel pouhých 466 kilometrů, než náhle přestal fungovat. V servise se na opravě začalo dělat až šest dní po odtažení, neboť technici znovu museli komunikovat s ústředím. A jak se zdá, v tomto případě by vina neměla ležet na 12voltové baterii, nýbrž na vysokonapěťových akumulátorech.
Postižených majitelů bude stoprocentně mnohem více, o čemž svědčí kroky německé automobilky. Ta totiž chystá rozsáhlý update systému, jenž by měl veškeré problémy či alespoň jejich většinu eliminovat. K dispozici nicméně tato modernizace má být až na počátku příštího roku, což vlastníky příliš nepotěší. Dlouhé čekání pak jistě jen umocní problematickou image kvality ID.3, což je ostatně téma, které v testu načali už sami Němci.








Volkswagen ID.3 má problémy. Automobilka je chce vyřešit aktualizací softwaru, ta ale letos hotovat nebude a je pořád otázkou, zda pomůže. Foto: Volkswagen
Zdroj: Battery Life@YouTube, My ID.3 by Frode@YouTube
Bleskovky
Překvapení roku tu máme už v březnu, Elon Musk 14 dnů před premiérou znovu zrušil odhalení nové Tesly Roadster
před 8 hodinami
Nové Lamborghini potvrdilo svou marnost, podlahu s ním vytřel „americkej kýbl” za míň než polovinu, ač vše hrálo proti němu
včera
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
14.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Dodnes sotva jeté „poloviční Porsche” z kolekce nejslavnějšího sběratele Porsche se prodalo za peníze, jaké za tohle auto ještě nikdo nedal
před 5 hodinami
Naivní elektrické plány odpískalo už 18 automobilek. Jen čtyři největší z nich úplně zbytečně prodělaly 1,5 bilionu Kč
před 7 hodinami
Překvapení roku tu máme už v březnu, Elon Musk 14 dnů před premiérou znovu zrušil odhalení nové Tesly Roadster
před 8 hodinami
BMW uniká jedna klíčová novinka za druhou. Předčasně venku je nová X5 a všechno je jinak, unikl i facelift sedmy
před 9 hodinami
Mercedes zkouší hodit vidle do premiéry nového BMW řady 3, úplně stejným stylem začal odhalovat novou třídu C
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- Politický koutek 03.18. 21:46 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 03.18. 21:37 - Stepan
- Lampárna (stěžovatelna) 03.18. 15:39 - řidičBOB
- BMW Divize 03.18. 15:38 - pavproch
- Přituhuje 03.18. 13:58 - mattonecz
- S větrem ve vlasech.... 03.18. 13:56 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 03.18. 12:13 - pavproch
- Detektory policejních radarů 03.17. 18:20 - řidičBOB
