Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Lada Kalina Cross Black Line je stylový ruský crossover, stojí drobné
11.7.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nová edice dostala do vínku 15palcová litá kola, oranžový či bílý lak spárovaný s černými doplňky či bohatou výbavu. Motor je již standardní.
Lada Kalina Cross se objevila v prodeji v roce 2014. Zpočátku se zdálo, že publikum až tak neláká, neboť po prvním půl roce registrace představovaly jen 10 procent z celé modelové řady. Nicméně během uplynulých měsíců se z terénní verze stal bestseller, který nyní představuje rovnou polovinu všech prodejů Kaliny. Není proto divu, že Rusové se rozhodli kout železo, dokud je žhavé, a představili speciální verzi zvanou Black Line.
Zákazníci mohou volit mezi oranžovým a bílým lakem karoserie, se kterým přichází řada černých doplňků zahrnujících střechu i plastové lemy ve spodní části. Mimo to dorazila také 15palcová dvoubarevná litá kola, zatímco v případě interiéru je možné počítat s dvoubarevným lákovým čalouněním. Kromě černé je tu přitom vždy odstín korespondující s karoserií.
Součástí standardní výbavy je klimatizace, vyhřívaná přední sedadla a zpětná zrcátka či audio systém s portem na USB a rozhraním Bluetooth. Mimo to nechybí ani dva čelní airbagy. Pod kapotou se ale již pranic nezměnilo, i nadále tak lze počítat s 1,6litrovým benzinovým motorem o výkonu 106 koní. Ten lze přitom spárovat s manuální nebo automatickou převodovkou.
Ceny edice, o jejímž názvu vás při každém nastupování budou informovat černé polepy dveřních prahů, pak činí 538 000 rublů (cca 205 000 Kč) při volbě manuálu, zatímco za automat dáte 561 000 RUB (213 500 Kč). To jsou vážně nízké ceny na tak velký, slušně vybavený a styl úplně nepostrádající vůz. Prodej na ruském trhu se rozjíždí na konci července, čas příchodu vozu na jiné trhy zatím není znám.

















Lada Kalina Cross Black Line nabízí více stylu a doplňků, její cena se přitom stále drží při zemi
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
VW po sedmi letech váhání posílá do prodeje menší a levnější sen českých zahrádkářů, bude mu říkat Tukan
včera
Miliardáři s Bugatti schopnými zrychlit na 500 km/h za 20 s se sešli v zimním letovisku, jejich řádění na sněhu bere dech
2.2.2026
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
30.1.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Mercedes třídy S ztratil během pár let skoro polovinu zákazníků. A facelift to nespraví, i když o něm automobilka básní
před 10 hodinami
Číňané ukázali nového soupeře Škody Kodiaq, s luxusní výbavou a spotřebou 3,35 litru na 100 km bude stát pod 400 tisíc
včera
Slováci zahájili výrobu elektrického Porsche Cayenne, jeho velmi pravděpodobné fiasko poznají z první ruky
včera
VW zkouší zachránit hroutící se prodeje Transporteru sportovními verzemi ve stylu GTI, to už zní trochu zoufale
včera
VW po sedmi letech váhání posílá do prodeje menší a levnější sen českých zahrádkářů, bude mu říkat Tukan
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
