Lada poprvé ukázala interiér inovované Vesty. Vypadá překvapivě dobře, známy jsou i výbavy a cena

Skoro půl roku jsme si museli počkat na to, než Lada po odhalení zevnějšku inovované verze svého klíčového modelu ukáže také jeho vnitřek. Teď jej můžeme vidět oficiálně a zklamání to navzdory dlouhému čekání není. Zájemci o vůz ale zklamaní být mohou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada poprvé ukázala interiér inovované Vesty. Vypadá překvapivě dobře, známy jsou i výbavy a cena

1.8.2022 | Petr Miler

Lada poprvé ukázala interiér inovované Vesty. Vypadá překvapivě dobře, známy jsou i výbavy a cena

/

Foto: AvtoVAZ

Skoro půl roku jsme si museli počkat na to, než Lada po odhalení zevnějšku inovované verze svého klíčového modelu ukáže také jeho vnitřek. Teď jej můžeme vidět oficiálně a zklamání to navzdory dlouhému čekání není. Zájemci o vůz ale zklamaní být mohou.

Letos 22. února odhalil ruský AvtoVAZ faceliftovanou Ladu Vesta. Automobilka tehdy ukázala pouze snímky exteriéru, o interiéru se moc nezmiňovala. A z načasování lze pochopit, že to hned tak nenapravila. Jen pár dnů poté začal konflikt na Ukrajině, který stihl přímo či nepřímo zasáhnout prakticky celý automobilový svět. Rusko je totiž jedním z předních dodavatelů nerostných surovin, zatímco Ukrajina se pro změnu starala třeba o kabeláž. A o zbytek následků se postaraly sankce.

Lada jimi byla pochopitelně zasažena velmi, nakonec v mezičase přišla i o svého vlastníka v podobě francouzského Renaultu. Opakovaně tak musela zastavovat výrobu a přehodnocovat to, co a jak bude vyrábět. Vesta coby jeden z jejích moderních modelů se tak na montážní linky nevrátil skoro po celou tu dobu, až nyní Lada rozjela výrobu prvních kusů.

Auto tak lze už objednávat a známy jsou také jeho specifikace. A nejsou vůbec skromné. Z nabídky paradoxně zmizely nejlevnější výbavové stupně Classic a Comfort Lite, vůz je nyní k dispozici jen v provedeních Comfort, Comfort Plus a Luxe. V základu tak disponuje mj. plnými LED světly, bezklíčovým vstupem a startem, ABS, ESP, klimatizací, elektrickou výbavou, vyhříváním zrcátek... A v provedení Comfort Plus už dostává i 7" displej multimédií, tempomat, vyhřívání kde čeho nebo parkovací senzory. Výbava Luxe pak nabídne ještě víc, jenže právě tady začínají omezení.

Verze Luxe totiž budou k dispozici jen zaměstnancům a ani zbylá provedení nebudou snadno k dostání. Automobilka, zřejmě za pomoci nových dodavatelů z Číny, bude rozjíždět výrobu Vesty postupně a zprvu budou k dispozici jen 2 až 3 auta na každé dealerství. AvtoVAZ neočekává, že by produkci naplno rozjel dříve než v roce 2023, tedy za dalších 5 měsíců. Navíc ani ceny už nejsou tak lidové, aspoň ne v korunách - začínají na 1 182 900 rublech, tedy asi 464 tisících Kč. Není to vyloženě drahota, zvlášť vzhledem ke slušné výbavě, Vesta ale dříve v přepočtu začínala pod hranicí 200 tisíc Kč.

Všechny tyto informace jsme se dozvídali v posledních dnech, až dnes ale Lada ukázala onen inovovaný interiér, tedy alespoň jeho část. A nevypadá vůbec špatně, vertikálně orientovaný displej, zajímavě pojaté obložení pod ním, sympaticky stylizovaná tlačítka... Neřekli byste, že jste v jednom z nejlevnějších kompaktních aut Evropy, ale je to tak. Nicméně i tady platí výše zmíněné omezení - na fotce vidíme verzi Luxe, která je zatím jen pro vyvolené, jiné specifikace Lada stále neodhalila.


Lada poprvé ukázala interiér inovované Vesty. Vypadá překvapivě dobře, známy jsou i výbavy a cena - 1 - Lada Vesta 2022 interier 01
Interiér inovované Lady Vesta nezklamal, vypadá opravdu šik. Ovšem v této podobě bude ihned k dispozici jen pro pár vyvolených, ani horší specifikace se pak nedočkají pořádné výroby než na přelomu roku 2022 a 2023. Foto: AvtoVAZ

Lada poprvé ukázala interiér inovované Vesty. Vypadá překvapivě dobře, známy jsou i výbavy a cena - 2 - Lada Vesta 2022 facelift prvni sada 01Lada poprvé ukázala interiér inovované Vesty. Vypadá překvapivě dobře, známy jsou i výbavy a cena - 3 - Lada Vesta 2022 facelift prvni sada 02Lada poprvé ukázala interiér inovované Vesty. Vypadá překvapivě dobře, známy jsou i výbavy a cena - 4 - Lada Vesta 2022 facelift prvni sada 03Lada poprvé ukázala interiér inovované Vesty. Vypadá překvapivě dobře, známy jsou i výbavy a cena - 5 - Lada Vesta 2022 facelift prvni sada 04Lada poprvé ukázala interiér inovované Vesty. Vypadá překvapivě dobře, známy jsou i výbavy a cena - 6 - Lada Vesta 2022 facelift prvni sada 05Lada poprvé ukázala interiér inovované Vesty. Vypadá překvapivě dobře, známy jsou i výbavy a cena - 7 - Lada Vesta 2022 facelift prvni sada 06
Zvnějšku jsme Ladu Vestamohli vidět už v únoru. Foto: AvtoVAZ

Zdroj: AvtoVAZ

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.