Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem

Svět silničních supersportů a luxusních jachet zdánlivě nemá mnoho společného, v tomto případě se ale předobrazem výjimečného stroje stala neméně výjimečná limitovaná edice Lamborghini.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem

19.1.2020 | Mirek Mazal

Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Svět silničních supersportů a luxusních jachet zdánlivě nemá mnoho společného, v tomto případě se ale předobrazem výjimečného stroje stala neméně výjimečná limitovaná edice Lamborghini.

Milánský umělecký ateliér Officina Armare představil koncept výjimečného motorového člunu inspirovaného dvacetikusovým Lamborghini Centenario Roadster. Projekt Centauro vychází z dřívějších náčrtů lodě označené A43 a zrodil se v hlavě samotného šéfa designového studia Armagara Cakira.

Cakir založil vlastní firmu před třemi léty a dnes je podepsán pod návrhem řady lodí. Tou nejnovější je 93 metrů dlouhý stroj s ostrými hranami kombinovanými s elegantními křivkami lesklého trupu. Efektní tělo odrážející odlesky vodní hladiny připomíná vesmírné moduly, podle plánů budí pozornost a nutí k diskusi. „Projekt Centauro s dlouhým profilem kombinuje sportovní vzhled s futuristickými vlastnostmi,“ říká o ilustracích majitel ateliéru.

Superjachta by měla být prostorná a vzhledově decentní s dostatkem luxusního vybavení. Přizpůsobená paluba o třech podlažích nabídne útulné bydlení pro 14 hostů a 38 členů posádky. Vážení cestující budou moci využívat vše od dlouhého bazénu, posilovny, sauny, přes kino a velmi širokou škálu vodních hraček až po helipad na přídi. Volitelná individualizace zahrnuje pozorovací můstky na nejvyšším bodě lodi, níže mohou stát vířivky anebo plážový klub ztvárněný po vzoru starých chrámů.

Nadstandardní doplňky dopraví kamkoliv po vodě výkonná dvojice motorů MTU s řiditelnými vodními paprsky. Nešizená technika může dosáhnout nejvyšší rychlosti 20 uzlů (37 km/h), přičemž běžná cestovní rychlost činí 18 uzlů (33 km/h). Po zakotvení na místě se otevírá šance atraktivního blbnutí s vodními hračkami zaparkovanými v suché garáži těsně nad vodní hladinou.

Officina Armare si představuje, že by jachta mohla nést i ponorku používanou pro účely výzkumu přírodních poměrů. Možnosti originálního přizpůsobení jsou takřka neomezené, zatím ovšem chybí bohatý investor, kterého by lákavý koncept dostatečně uchvátil.


Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem - 1 - Officina Armare Project Centauro jachta foto 01Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem - 2 - Officina Armare Project Centauro jachta foto 02Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem - 3 - Officina Armare Project Centauro jachta foto 03Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem - 4 - Officina Armare Project Centauro jachta foto 04Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem - 5 - Officina Armare Project Centauro jachta foto 05Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem - 6 - Officina Armare Project Centauro jachta foto 06Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem - 7 - Officina Armare Project Centauro jachta foto 07Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem - 8 - Officina Armare Project Centauro jachta foto 08Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem - 9 - Officina Armare Project Centauro jachta foto 09Lamborghini moří je extrémní superjachta, uchvátí designem, technikou i luxusem - 10 - Officina Armare Project Centauro jachta foto 10
Officina Armare z Itálie čeká na prvního zájemce o výstřední superjachtu, který by si k Lamborghini Centenario chtěl pořídit něco podobného pro pohyb na moři

Zdroj: Officina Armare

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.