Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager

Italská luxusní divize Fiatu se v Ženevě pokusí zaujmou designovými kreacemi Delty a Ypsilonu a mírně posíleným motorem pro Voyager.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager

25.2.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italská luxusní divize Fiatu se v Ženevě pokusí zaujmou designovými kreacemi Delty a Ypsilonu a mírně posíleným motorem pro Voyager.

Ze stínu zbrusu nové Alfy Romeo 4C na letošním ženevském autosalonu zřejmě nevystoupí žádný z modelů koncernu Fiat-Chrysler, ledaže by americká sportovní divize SRT konečně přivezla ukázat evropskou verzi Viperu. Avízo takového počinu prozatím nemáme, ani jej neočekáváme, Italové se ovšem před nejvýznamnější automobilovou výstavou snaží na sebe upozornit i jinak. Firma dnes už odhalila několik nových pětistovek, včetně crossoveru Trekking, se svou skvadrou však dorazí také Lancia.

Předně musíme říci, že současné portfolio složené z původních italských a přeznačkovaných amerických vozů zůstane i po Ženevě nezměněné. Lancia se bude snažit zaujmout návštěvníky různými edicemi stávajících modelů. V prvním sledu bychom mohli zmínit Ypsilon a Deltu postavené ve spolupráci se stylistickým studiem Momodesign, které navrhuje a prodává hodinky, brýle, motorkářské přilby nebo boty.

Lancia zdůrazňuje luxusní výbavu obou vozů, „péči o detail“ a jejich osobnost, přesný výčet změn však nespecifikuje. Známe pouze motory a fakt, že obě auta dostanou dvoubarevné lakování. Delta 1,9 MultiJet Twinturbo o výkonu 190 koní kombinuje odstíny Anthracite Grey se střechou nastříkanou v Eclipse Black. U Ypsilonu s atmosférickým čtyřválcem 1,2 Fire a výkonem 69 koní zase návrháři použili barvy Zaffiro Blue a Matt Black, přičemž v obou případech použili tmavá kola.

Dalším novým provedením existujícího vozu se stane Lancia Ypsilon Elefantino ve světle modrém laku, která navazuje na stejnojmennou edici vyráběnou v letech 1997 až 2003 a modrého slona coby symbolu závodního týmu Lancie z roku 1953. Na rozdíl od původního záměru je však novinka koncipovaná jako ukázka individualizace než sportovních ambicí. Ty má naopak verze Ypsilon Ecochic Methane, poháněná je však pouze sériovým dvouválcem 0,9 TwinAir o výkonu 80 koní.

Expozici Lancie dále doplní známý americký van Voyager, který se představí v novém laku Maximum Steel Metallic a přepracovaným dieselovým motorem 2,8 CRD. Původně měl 163 koní a 360 newtonmetrů, nyní přeplňovaný čtyřválec nabídne 178 koní při 3 600 ot./min. a identický točivý moment. Ve spojení se šestistupňovým automatem podle údajů výrobce akceleruje na stovku za 11,5 sekundy a rozjede se na 193 km/h. Průměrná tabulková spotřeba činí 7,9 litru na 100 kilometrů. Jiná překvapení se ze strany Lancie - zdá se - očekávat nedají.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager - 1 - Lancia Zeneva 2013 Ypsilon momodesign 01Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager - 2 - Lancia Zeneva 2013 Ypsilon momodesign 02
Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager - 3 - Lancia Zeneva 2013 Delta Momodesign 01Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager - 4 - Lancia Zeneva 2013 Delta Momodesign 02
Lancie Ypsilon a Delta Momodesign

Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager - 5 - Lancia Zeneva 2013 Ypsilon Elefantino 01Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager - 6 - Lancia Zeneva 2013 Ypsilon Elefantino 02Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager - 7 - Lancia Zeneva 2013 Ypsilon Elefantino 03
Ypsilon Elefantino

Lancia pro Ženevu 2013: Delta a Ypsilon Momodesign či silnější diesel pro Voyager - 8 - Lancia Zeneva 2013 Voyager 01
Krom variací na obehrananá témate se Lancia se bude chtít v Ženevě blýsknout také mírně posíleným dieselem pro „ex-americký” van

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.