Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Landwind X7: Číňané bez uzardění zkopírovali Evoque, stojí polovinu originálu
29.4.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Plagiátorství Číňanů je pochopitelné o to méně, že jinak nemusí jít nezajímavou nabídku - k mání bude s bohatou výbavou i osmistupňovým automatem.
Čínská automobilka Landwind nemá s britským Land Roverem pranic společného, tedy až na část názvu. To ovšem neznamená, že by se ve výrobním programu obou značek nemohl objevit prakticky stejný, respektive stejně vypadající produkt. Asijské automobilky jsou totiž kopírováním těch evropských dávno proslulé, jak jsme si ostatně mohli potvrdit vcelku nedávno v rámci pekingského autosalonu.
Pod názvem Landwind X7 tedy v srpnu zamíří do čínského prodeje pozoruhodný plagiát Range Roveru Evoque, který svůj evropský protějšek kopíruje dokonce i stylem nápisu na přední kapotě. Zároveň však nabízí i pár unikátních prvků, mezi které patří třeba lišta v čelní masce propojující světlomety nebo specifický nárazník. Drobné nuance pak najdeme i na bocích nebo zádi.
Takřka do puntíku se pak Landwind snaží svůj předobraz napodobit i v motorovém prostoru, kde svou práci odvádí přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec o výkonu 190 koní a točivém momentu 250 Nm. Spojen je přitom s šestistupňovým manuálem či osmistupňovým automatem, což je dokonce lepší volba, než jakou nabízel originální Evoque před faceliftem.
Jízdní dynamika nám ovšem zůstává utajena, stejně jako spotřeba či náhled interiéru. Více se ovšem spekuluje o ceně, která by měla činit polovinu částky, jakou platíte za „baby“ Range Rover. Počítat bychom tak měli se sumou okolo 400 000 Kč, což za poměrně slušivou karoserii a pro Čínu i typickou vysokou výbavu není vysoká cifra...




Landwind X7 sice hojně kopíruje Range Rover Evoque, neopomíná však ani unikátní prvky jako lištu propojující přední světla
Zdroj: Autohome China
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejdražší Bugatti historie je prodáváno s pomocí fotek, za které by se styděli i lidé inzerující na Bazoši
před 6 hodinamiNejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní sporťák Lamborghini k tomu, k čemu byl stvořen
včeraNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
16.9.2025
Nové na MotoForum.cz
- Testy WSBK - Jerez 2. den včera 19:37
- Honda WN7: elektrický motocykl včera 12:45
- Testy WSBK - Jerez 1. den 16.9.2025
- Test MotoGP v Misanu 15.9.2025
- Ducati Diavel V4 RS a Multistrada V4 RS 2026: absolutní vášeň 15.9.2025
Nejčtenější články
Dosud neznámý sporťák zajel 5 rekordů 5 okruhů během 5 dnů, navíc mezi nimi přejížděl po vlastní ose
19.8.2025Automobilka dokázala i v roce 2025 spojit 2 059 koní výkonu s ručním řazením, to zní až trochu šíleně
19.8.2025Ruská Tesla konečně dokončila své první sériové auto, od Američanů odkoukala i způsob prodeje
19.8.2025Japonci odhalili svůj chystaný nový supersport, fascinuje designem i vychytávkami typu řešení výfuků
19.8.2025Ojetý VW ID.3 láká už po pár letech na extra nízké ceny, koupě ojetého elektromobilu ale nebývá dobrý nápad
19.8.2025
Živá témata na fóru
- Auto kolem 500tis.Kč 09.18. 12:39 - Zajda
- Onboard videa 09.18. 09:17 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 09.16. 15:35 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.16. 15:06 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 09.16. 13:16 - tommas
- Rychlodotazy 09.15. 21:09 - HondaMan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 09.15. 18:48 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 09.15. 14:11 - pavproch