Malé SUV Škoda dorazí v roce 2019, mluví se znovu o jménu Polar

Mladoboleslavská novinka stane na platformě MQB, se kterou spřáhne i nový 1,5litrový čtyřválec. Pohon všech kol ale kvůli ceně nedostane.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Malé SUV Škoda dorazí v roce 2019, mluví se znovu o jménu Polar

2.5.2016 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Malé SUV Škoda dorazí v roce 2019, mluví se znovu o jménu Polar

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mladoboleslavská novinka stane na platformě MQB, se kterou spřáhne i nový 1,5litrový čtyřválec. Pohon všech kol ale kvůli ceně nedostane.

O malém SUV značky Škoda se mluví již bezpočet měsíců. Jeho příchod potvrdil dokonce i šéf mladoboleslavské automobilky Bernhard Maier, i když přitom naznačil, že stoprocentně se na něj mohou prozatím těšit pouze zákazníci v Číně. Jelikož ovšem jde o velmi sledovaný segment, byla by Škoda jen proti sobě, kdyby novinku nenabízela rovněž v Evropě. Dá se tedy předpokládat, že v roce 2019 najdeme malé SUV v showroomech

Tak alespoň hovoří informace kolegů z Auto Bildu, kteří novinku nazývají jménem Polar. Jestli se tak vůz bude jmenovat nebo nikoli, netušíme, dříve byl ale tímto označením častován skoro hotový Kodiaq a Škoda jej má registrované. Jestli po něm sáhne v případě jiného modelu, je těžké předpovídat, vyloučit to ale v tuto chvíli nelze.

Přesto se dá tušit mnohé z toho, co nás čeká a nemine. Lecco naznačil již koncepční Volkswagen T-Cross Breeze, který se ukázal letos v březnu v Ženevě. I ten se samozřejmě cestou do výroby změní, nicméně s kratší verzí modulární platformy MQB a tedy délkou okolo 4,15 metru lze počítat stoprocentně. Mimo to můžeme zmínit 1,8metrovou šířku, 1,6metrovou výšku a 2,6metrový rozvor.

Nabídka motorů bude zejména u základních verzí počítat s litrovým tříválcem, mimo to by ovšem měl dorazit i nový 1,5litrový čtyřválec. Aktuálně je přitom otázkou, zda ten bude naladěn pouze na 130 a 150 koní, či zda budeme moci očekávat i jeho vrcholnou verzi produkující 177 koní a 300 Nm točivého momentu.

Vše v tomto ohledu nejspíše bude záviset na řešení Škody Fabia, v jejímž případě lze očekávat stejné mechanické základy. Jelikož přitom hmotnost SUV by se měla pohybovat lehce nad tisíci kilogramy, dá se již v jeho případě počítat se solidní jízdní dynamikou i s menšími motory. Ostatně, u Fabie bychom si byli jisti dynamickou atraktivitou vytoužené verze RS, kdyby dostala právě motor 1,5 TSI.

Od vyložených spekulací se ovšem vraťme k informacím, které mají přece jen reálnější základ. Ty souvisejí s pohonem předních kol, se kterým bude možné spárovat manuál i dvouspojkový automat. Otázkou je systém 4x4, s ohledem na cenu s ním však příliš nepočítáme. Vyšší světlá výška je ale jistotou.

Ceny nejspíše budou startovat o zhruba sto tisíc výše než u Škody Fabia, první modely tedy budou k mání za 340 000 Kč. Více bychom se mohli dozvědět příští rok, kdy se začnou pozvolna rojit informace o spřízněném VW Polo SUV (tedy produkční verzi konceptu T-Cross). Ten jde přitom na trh již v roce 2018.


Malé SUV Škoda dorazí v roce 2019, mluví se znovu o jménu Polar - 1 - Skoda Fabia SUV novy render
Malé SUV Škody na nové neoficiální ilustraci dostalo vzhled konceptu Vision S

Zdroj: Autobild

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše