McLaren 675 LT: ostrá verze modelu 650S odhalena v maskáčích, má dlouhý ocas

Novinka dostane níže položený čelní spoiler a prodlouženou záď. Výkon pak bude zvýšen na 675 koní, zatímco hmotnost poklesne na 1 230 kg.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

McLaren 675 LT: ostrá verze modelu 650S odhalena v maskáčích, má dlouhý ocas

23.1.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

McLaren 675 LT: ostrá verze modelu 650S odhalena v maskáčích, má dlouhý ocas

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka dostane níže položený čelní spoiler a prodlouženou záď. Výkon pak bude zvýšen na 675 koní, zatímco hmotnost poklesne na 1 230 kg.

Britská automobilka v posledních dnech plně odhalila kupé 650S Le Mans, které skládá hold vítězství značky během čtyřiadvacetihodinovky na okruhu Le Sarthe v roce 1995. Není to ovšem zdaleka naposledy, co jsme mohli být svědky uctívání minulosti. Obdobně se McLaren hodlá zachovat také ve chvíli, kdy na ženevském autosalonu odhalí nové provedení výše zmíněného modelu. To bude podle nových pojmenováno 675 LT, přičemž za onou zkratkou můžeme hledat slova „Long Tail“. Ta přitom kdysi zdobila i legendární McLaren F1 GTR.

Náznaky k tomuto tvrzení můžeme najít i na krycí fólii oficiálně odhaleného testovacího prototypu, kde je vůz z roku 1997 jasně patrný. Dá se tedy předpokládat, že chystaná novinka dostane zásadně přepracovanou a hlavně prodlouženou záď, čemuž napovídá i tmavé maskování. Kromě toho bude pozměněn také vzhled přídě, kde se dočkáme nového nárazníku a níže posazeného spoileru. A počítat bychom nejspíše měli také s modifikacemi boků, a to jak v případě prahů, tak rovněž u tunelu zásobujícího čerstvým vzduchem motorový prostor.

I z tohoto důvodu lze kromě vzhledu očekávat také změny na mechanice, i když 3,8litrový nadvakrát přeplňovaný osmiválcový agregát zůstane zachován. Jeho výkon by však měl narůst z 650 na 675 koní, jak naznačuje název novinky. Kromě toho se očekává také přibližně stokilová dieta, načež by okruhový model vážil pouhých 1 230 kilogramů. Zrychlení z klidu na stovku za méně než tři sekundy by tak nebylo problémem, zatímco nejvyšší rychlost by narostla někam na 350 km/h.

Pozoruhodné přitom je, že ač se novinka má zaměřit zejména na závodní okruhy, stále půjde o vůz, který bude moci legálně na silnici. Je tedy dost možné, že jde o onu verzi, která se měla postavit mezi standardní kupé a vrcholný McLaren P1. V takovém případě se ovšem musí potenciální zájemci připravit na opravdu razantní zvýšení ceny, neboť „mezistupeň“ by podle výkonného ředitele značky Mika Flewitta měl stát okolo 400 000 GBP (cca 14 840 000 Kč).

Tomuto tvrzení jen napovídají zvěsti, že provedení 675 LT bude vyrobeno pouze 250 kusů. Řeč je v tomto případě jen o silničním provedení, nejspíše však vznikne i to ryze okruhové. Je však otázkou, kdy a zda vůbec dorazí, neboť kromě „Long Tailu“ má McLaren plné ruce práce také s finišováním vývoje nové základní řady Sport Series. V jejím případě se přitom prezentace prvního zástupce dočkáme v dubnu na autosalonu v New Yorku.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015.


McLaren 675 LT: ostrá verze modelu 650S odhalena v maskáčích, má dlouhý ocas - 1 - McLaren 675 LT prvni spy foto 01McLaren 675 LT: ostrá verze modelu 650S odhalena v maskáčích, má dlouhý ocas - 2 - McLaren 675 LT prvni spy foto 02
McLaren 675 LT nejspíše dostane prodlouženou záď a výkon zvýšený na 675 koní, za to už se Britové nestydí

Zdroje: McLaren, Autocar

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše