Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mercedes E Cabrio 2017 je venku, střechu složí během 20 sekund i za jízdy
2.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Třícípá novinka dostane do vínku stejné agregáty jako kupé. Vůči němu se liší plátěnou střechou, která ovlivňuje i objem zavazadelníku.
Na světě je již pátá varianta nové třídy E. Po sedanu, kombíku, kupé a crossoveru All-Terrain totiž třícípá hvězda vyrukovala s Mercedesem E Cabrio. Ten se naživo ukáže na autosalonu v Ženevě, se zahájením prodeje ovšem značka hodlá poněkud otálet. Momentálně totiž zmiňuje druhou polovinu roku, což znamená, že letošní sezónu se sluncem ve tváři a větrem ve vlasech nejspíše nestihnete. Příští léto je ale již jistotou, vybírat přitom bude možné z mnohem více motorizací.
Zpočátku se Cabrio představí především s třílitrovým šestiválcem biturbo, který bude naladěn na 333 koní. Ty mohou zamířit nejen na zadní, ale poprvé v historii otevřené verze třídy E také na všechna čtyři kola. O přenos se bude starat devítistupňový automat 9G-Tronic, který se objeví také u dalších motorizací. Stejně tak mohou i další benzinové či dieselové agregáty spoléhat na systém 4Matic.
Nic konkrétního o motorovém prostoru třícípá hvězda prozatím nezmiňuje, nicméně dle spekulací by kabriolet měl dorazit také ve verzi E50 AMG osazené rovněž šestiválcem, ovšem naladěným na více než 400 koní. Na osmiválcové provedení z Affalterbachu nejspíše můžeme zapomenout, i když Mercedes samozřejmě může překvapit. Koneckonců AMG již ohlásilo nemalou expanzi.
Nepodložená fakta ale nyní nechme stranou, místo toho se soustřeďme na hlavní rozdíl mezi kupé a kabrioletem. Tedy na plátěnou střechu, která bude k dispozici v tmavě hnědém, tmavě modrém, tmavě červeném nebo černém provedení. Stažena či natažena může být za 20 sekund, a to i při rychlostech do 50 km/h. V závislosti na jejím stavu pak zavazadelník pobere 385 či 310 litrů.
O maximální komfort cestujících v režimu „nahoře bez“ se nepostarají jen sedadla, která lze čalounit několika variacemi přírodní usně, ale také příplatkové systémy Aircap a Airscarf. První je automatickým systémem, jenž z rámu čelního okna vysunuje mřížku pro redukci turbulencí, druhý si dává za úkol ohřívat vaše krční partie. Chybět nebude ani klimatizace s ventilací v leteckém stylu.
Zmínit můžeme rovněž ambientní diodové podsvícení, jenž počítá se 64 barvami, standardem je rovněž 12,3palcový středový displej, který lze doplnit stejně velkým digitálním přístrojovým štítem. Mimo to cestující mohou počítat s větším prostorem, místo pro nohy pasažérů vzadu totiž narostlo o 102 milimetrů, zatímco šířka v oblasti loktů se zvětšila o 38 mm vpředu a 20 mm vzadu.
Ve finále lze zmínit speciální model 25th Anniversary, který odkazuje na Mercedes-Benz 300 CE-24 Cabriolet, jenž značka odhalila v roce 1992. Ve standardní výbavě přitom tato varianta počítá s 20palcovými litými koly (základ má ve vínku „jen“ sedmnáctky), dřevěnými dekory, podsvícenými lištami dveřních prahů či čalouněním v kombinaci macchiato beige/tizian red.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.
Oficiální fotogalerie nového Mercedesu E Cabrio



























Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
před 3 hodinami
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
včera
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
4.11.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
K mání je dodnes zcela nejetá Mazda z časů sametové revoluce, dokonalý stroj času nikdo ani pořádně nevybalil
před 48 minutami
Původně jen elektrický silák se začal prodávat i ve spalovací verzi. A najednou je z něj nejlevnější takhle silné a rychlé auto
před 2 hodinami
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
před 3 hodinami
Mercedes se zpožděním začal prodávat nové CLA i se spalovacími motory. Tristní techniku z Číny doprovází ještě tristnější ceny
před 4 hodinami
A tak se to prostě stane: Automobilka odpískala příchod hned dvou hotových elektrických modelů pro nezájem
před 6 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
