Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky

Pro automobilového nadšence není hezčí Vánoční dárek než nové auto. Unikátní Bugatti, na jehož vzniku jste se podíleli asistovali po dlouhé čtyři roky, je ale i mezi takovými dary něčím výjimečným.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky

30.12.2019 | Petr Miler

Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pro automobilového nadšence není hezčí Vánoční dárek než nové auto. Unikátní Bugatti, na jehož vzniku jste se podíleli asistovali po dlouhé čtyři roky, je ale i mezi takovými dary něčím výjimečným.

Před pár dny přímo Bugatti ukázalo unikátní Chiron Hermés, který dokončilo akorát na Vánoce. Automobilka ve vší diskrétnosti pochopitelně neřekla, pro koho je určený, my jsme to ale věděli. Sám jeho kupec, americký realitní magnát Manny Khoshbin, který je přinejmenším korunovým miliardářem, se pořízením auta dříve pochlubil, neboť jde o jedno z nových superaut za 398 milionů, která si objednal.

Konstatovali jsme, že mu jistě dorazí ještě na Vánoce a že se s ním nepochybně pochlubí a přesně to se také stalo. Khoshbin si jej převzal stylově, když dorazil svým Rolls-Roycem na parkoviště u dealerství Bugatti a vůz si v podstatě rozbalil jako dárek. Převzetím auta byl očividně dojat a bez okolků řekl, že jde o nejhezčí auto, které kdy viděl. Z jeho úhlu pohledu je to celkem pochopitelná reakce, sám si jej takto složitě naspecifikoval.

Kdysi chudý íránský imigrant říká, že tento Chiron je pro něj více než auto, je to cesta, k jejímuž konci právě dorazil. Sám připomíná, jak se o tento model začal zajímat už před dlouhými čtyřmi léty a připomíná momenty, kdy jej mohl poprvé osedlat i řídit. Trvalo celá ta další léta, než na něj došla řada při výrobě a než s firmou Hermés dal postupně dohromady specifikaci tohoto krémového unikátu. A pochopitelně, než byl vůz fakticky vyroben. Na několika místech nese označení „1 of 1”, které je více než příhodné - žádné jiné takové Bugatti nevzniklo a nevznikne.

Připomeňme, že Khoshbin je už po léta majitelem dvou Veyronů a od koupě dalšího Bugatti zjevně jej neodradily ani vysoké náklady na jejich provoz. Sám realitní magnát auto rovnou osedlal, trochu odtržen od běžné reality ocenil bezklíčový start jako nejlepší vlastnost (něco takového má dnes i spousta Fabií) a velice jemně jej protáhl městem. Nezbývá než pogratulovat, tohle je opravdu výjimečné auto v rukou člověka nadšeného pro věc, který na rozdíl od mnoha jiných svá auta „nesuší” doma v garáži, ale jezdí s nimi tak, jak zrovna okolnosti dovolují. Podívejte se na to sami, stojí to za to.


Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 1 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 01Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 2 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 02Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 3 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 03Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 4 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 04Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 5 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 05Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 6 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 06Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 7 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 07Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 8 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 08Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 9 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 09Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 10 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 10Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 11 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 11Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 12 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 12Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 13 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 13Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 14 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 14Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 15 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 15Miliardář ukázal unikátní Bugatti, které si dal jako vánoční dárek, čekal na něj 4 roky - 16 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin prvni 16
Bugatti Chiron Hermés 1 of 1 už je v rukou svého majitele, zaujmout rozhodně dokáže

Zdroj: Manny Khosbhin@Youtube

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.