Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie

Pokud je policista vzorem ctnosti a vyžaduje totéž od vás, nelze proti tomu nic namítat. Co ale když někdo káže o vodě a sám pije víno? Jeden americký motorista právě na takové jednání dokonale poukázal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie

26.2.2020 | Mirek Mazal

Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie

/

Pokud je policista vzorem ctnosti a vyžaduje totéž od vás, nelze proti tomu nic namítat. Co ale když někdo káže o vodě a sám pije víno? Jeden americký motorista právě na takové jednání dokonale poukázal.

Když Ferminu Aguilarovi bydlícím v Albuquerque na jihozápadě USA poslal místní úřad výzvu k zaplacení pokuty za špatné parkování udělené místním policistou, vůbec netušil, do jakého hnízda píchl. Aguilaro totiž nepatří mezi občany, kteří by sklopili uši a nechali si od úřadů všechno líbit. Naopak se rozhodl, že poukáže na to, jak pokrytecky se chovají.

Aguilaro by byl pokutu od policie přijal bez řečí, kdyby si ale už dříve nevšímal policejních aut parkujících na místech, kde nemají co pohledávat. Někdy šlo o ryzí špatné parkování, jindy o neplacené stání na placeném parkingu, ani v jednom případě si ale policie či státním a městské instituce nemohou dovolit porušovat platná pravidla, pokud pro to nemají zvláštní důvod. A tak se to dotyčným rozhodl nenásilně vrátit.

Výše zmíněné tak začal dokumentovat a postupně nafotil více než 400 aut patřících převážně policii (ať už označených, nebo ne), v menší míře pak městským a státním úřadům. Objektiv fotoaparátu tak zachytil mimo jiné zabrání přechodu, ignoraci žluté čáry či stání ve vyhraném prostoru u hydrantu. Policisté zjevně sami řeší v bezpočtu případů, přesto za totéž ostatní pokutují.

Výsledky více než ročního fotografování byly předány úřadu, který - podržte se - uznal chybu. „Má pravdu, není to fér a my na tom pracujeme. Přidáváme opatření, která usnadní parkování našich důstojníků a zaměstnanců města,“ řekl mluvčí oddělení rozvoje města Johnny Chandler.

Město tedy o nedostatečných kapacitách parkovacích prostor vědělo, přesto nechalo pokutovat obyčejné občany a porušování týchž pravidel ze strany policistů a zaměstnanců svých či spřízněných úřadů ignorovalo. Už samotné poukázání na tuto praxi by bylo velmi dobrou pomstou, pokud ale povede k nápravě popsaného stavu, měla roční práce Fermina Aguilara ještě o poznání větší smysl.


Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie - 1 - Muz nafotil 400 spatne parkujicich aut 01Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie - 2 - Muz nafotil 400 spatne parkujicich aut 02Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie - 3 - Muz nafotil 400 spatne parkujicich aut 03Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie - 4 - Muz nafotil 400 spatne parkujicich aut 04Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie - 5 - Muz nafotil 400 spatne parkujicich aut 05Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie - 6 - Muz nafotil 400 spatne parkujicich aut 06Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie - 7 - Muz nafotil 400 spatne parkujicich aut 07Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie - 8 - Muz nafotil 400 spatne parkujicich aut 08Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie - 9 - Muz nafotil 400 spatne parkujicich aut 09Motorista se pomstil za udělenou pokutu, nafotil stovky špatně parkujících aut policie - 10 - Muz nafotil 400 spatne parkujicich aut 10
Důkazy o neférovém přístupu k postihům za parkování v Albuquerque

Zdroj: KRQE

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše