Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun

Po několika únicích a sadách špionážních fotek vám nejnovější a zároveň nejluxusnější model Kie můžeme ukázat v plné parádě. Nenabízí toho málo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun

20.3.2018 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po několika únicích a sadách špionážních fotek vám nejnovější a zároveň nejluxusnější model Kie můžeme ukázat v plné parádě. Nenabízí toho málo.

Příchod nové generace Kie K9 (zvané také K900 či Quoris) sledujeme již od odhalení oficiálních ilustrací. Nyní k nim můžeme přihodit i první oficiální snímky, neboť automobilka nám vůz konečně virtuálně představila. Interiér však hodlala držet pod pokličkou až do příštího týdne, kdy se vůz ukáže na autosalonu v New Yorku. Nicméně tak dlouho nakonec čekat nemusíme, spolu s fotkami se na veřejnost dostala i oficiální brožura, která nám kabinu hezky ukáže.

Kromě obrazového materiálu máme k dispozici i klíčové informace. Začít můžeme u čelní masky, jež má představovat „měnící se tvar komprimované energie“. Značka kvůli tomu použila 176 dílků, které byly nainstalovány tak, aby „vytvořily dojem energie unikající ze svého středu“. Ty rámuje tradiční tvar tygřího čumáku, který je ale třeba chvíli hledat, v čelní masce je spíše naznačen než aby jí dominoval.

Celkově čelní partie působí poněkud lacině, o zbytku naštěstí lze mluvit více než kladně. Máme tu elegantní linie, které jsou umocněny LEDkovými světly vpředu i vzadu. Kia navíc o 60 milimetrů protáhla rozvor (na 3 105 mm), zatímco oba převisy byly zkráceny. Tím měl být vytvořen „výrazný dojem prostornosti“, dostatku místa se ale cestující dočkají i reálně. Mimo to má prodloužený rozvor vést k lepší kvalitě jízdy.

Do kabiny nás značka oficiálně nepozvala, s náhradou ale přichází ona uniknuvší brožura. Prohlédnout si tak můžeme 12,3palcový digitální přístrojový štít, se kterým dorazil středový displej ještě větších rozměrů (spekulace mluví o 12,9 palcích). Pod ním pak najdeme analogové hodiny, které byly pro tento model speciálně navrhnuty švýcarskou manufakturou Maurice Lacroix.

O specifickém podsvícení jsme se zmiňovali již dříve, nyní tak jen můžeme zopakovat, že vůz bude osazen senzory, které reagují na pohyb a rozzáří tak přesně tu část kabiny, do které natáhnete ruku. Na výběr bude 64 barevných odstínů. Mimo to nechybí lány kůže, stejně jako dřevěné dekory a kovové doplňky. Na jejich přiblížení ale musíme vyčkat do New Yorku.

Aktuálně tak již jen zabrousíme pod kapotu, kde bude možné volit mezi 3,8litrovým atmosférickým a 3,3litrovým přeplňovaným šestiválcem. Druhý by měl dávat k dobru 370 koní, čímž se přiblíží k vrcholnému pětilitrovému osmiválci naladěnému na 420 koní. S touto pohonnou jednotkou pak sice bude spojena vyšší prestiž, ale také vyšší cena, hmotnost i spotřeba.

Data odhalující jízdní dynamiku a žíznivost bohužel nyní nejsou k dispozici, stejně jako není jisté, které motory bude možné spárovat s pohonem všech kol. S desetistupňovým automatem lze ale počítat u každého provedení, tak jako s hnanou zadní nápravou. Základní tři-osma přitom v této konfiguraci startuje na domácím trhu na sumě 54 900 000 wonů (cca 1,06 mil. Kč). Zda je to moc, málo nebo tak akorát, posuďte sami...


Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun - 1 - Kia K900 2019 nova sada 01Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun - 2 - Kia K900 2019 nova sada 02
Kia oficiálně dala do placu pouze dva exteriérové snímky své novinky...

Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun - 3 - Cadillac ATS nastavce na kolech USA 01 Kia K900 2019 nova sada 03Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun - 4 - Kia K900 2019 nova sada 04Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun - 5 - Kia K900 2019 nova sada 05Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun - 6 - Kia K900 2019 nova sada 06Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun - 7 - Kia K900 2019 nova sada 07Nejluxusnější Kia ukázala vše, včetně kabiny. Tohle vás vyjde na milion korun - 8 - Kia K900 2019 nova sada 08
...kabinu a techniku nám ovšem odhalila uniklá brožura

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků