Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň

Neutuchající boj Korejců o místo na slunci v třídě nejprestižnějších aut se blíží dalšímu vyvrcholení. Nová Kia K9 už nemá co skrývat, nafoceno bylo vše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň

19.3.2018 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Neutuchající boj Korejců o místo na slunci v třídě nejprestižnějších aut se blíží dalšímu vyvrcholení. Nová Kia K9 už nemá co skrývat, nafoceno bylo vše.

První generace Kie K9 (zvané K900 na severoamerickém trhu nebo Quoris v Rusku či Jižní Americe) poprask v prémiových vodách nezpůsobila. Jednalo se o první luxusní zadokolku značky, jejíž reputace stála hlavně na laciných předokolkách. O to větší tlak ovšem na svých bedrech nese její nástupce kterého jsme si minulý týden mohli prohlédnout nejen na oficiálních fotkách, ale také na snímcích špionážních fotografů, jimž se vůz povedlo zachytit bez maskování. Bylo to ale zdálky, za jízdy a ne úplně nejkvalitnější technikou - teď tu máme o dost lepší záběry.

Právě ty ale novinku Kie neukazují v úplně dobrém světle. Nová variace slavného „tygřího čumáku“ zde působí nedodělaným dojmem či jako smutné memento po krádeži loga značky. Na finální soudy je samozřejmě brzy, nicméně stejně nadšeni jako na sklonku minulého týdne nejsme. A to ani při pohledu na záď, která působí naprosto nevýrazným dojmem - jako kopie stokrát viděného zejména u Mercedesu.

Na slavnostní odhalení vozu, ke kterému by mělo dojít v následujících dnech, jsme tedy velmi zvědavi. Je samozřejmě jisté, že domácímu publiku se novinka bude líbit, nicméně Američané nejspíše již tak moc nadšeni nebudou. Dobrá nálada by se jim ovšem mohla vrátit při pohledu na interiér, který stran záplavy dřeva a kůže sází na minimalistickou notu. Tlačítek tu tedy příliš nenajdete, většinu funkcí zpřístupňuje z palubky vystupující prý až 12,9palcový displej.

Kromě toho se nová Kia K9 pochlubí také digitálním přístrojovým štítem, který se blíže ukazuje na nových ilustracích. Povšimnout si můžeme i mnohabarevného podsvícení, jež má být jedním z vrcholů novinky. LEDky umí vykouzlit 64 odstínů a 7 různých témat, kromě toho byl vůz osazen i senzory reagujícími na pohyb. Pokud je systém aktivován, stačí natáhnout ruku a detekční technologie rozsvítí jen diody spojené s konkrétním místem.

Chybět nebude ani poslední generace multimediálního systému, stejně jako lze vsadit na vylepšené semi-autonomní řízení a další elektronické berličky asistující během jízdy. Pod kapotou pak bude možné vybírat ze dvou šestiválců a jednoho osmiválce, přičemž asi nejžádanější bude 3,3litrové twin-turbo naladěné na 370 koní. V jeho případě lze počítat s nižší spotřebou než u pětilitru se 420 koňmi, jízdní dynamika pak asi nebude příliš odlišná.

Standardem pro všechny varianty bude desetistupňový automat, stejně jako pohon zadních kol. Dopřát si ovšem budete moci také systém 4x4, jako je tomu třeba u Kie Stinger. Právě její platformu, i když samozřejmě patřičně protaženou na úroveň Genesis G90, by nová „ká-devítka“ měla používat. Co na ni v tuto chvíli říkáte vy?


Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 1 - Kia K900 2019 nove spy foto 01Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 2 - Kia K900 2019 nove spy foto 02Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 3 - Kia K900 2019 nove spy foto 03Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 4 - Kia K900 2019 nove spy foto 04Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 5 - Kia K900 2019 nove spy foto 05
Nová Kia K9 se ukázala na dalších snímcích špionážních fotografů...

Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 6 - Kia K900 2019 nove spy foto 06Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 7 - Kia K900 2019 nove spy foto 07Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 8 - Kia K900 2019 nove spy foto 08
...stejně jako je na světě více ilustrací interiéru

Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 9 - Kia K900 2019 prvni foto 01Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 10 - Kia K900 2019 prvni foto 02
Přihodit můžeme i předchozí záběry...

Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 11 - Kia K900 2019 prvni foto 03
...ve tmě utopenou siluetu odhalenou samotnou automobilkou...

Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 12 - Kia K900 2019 prvni foto 04Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 13 - Kia K900 2019 prvni foto 05Nový korejský luxus nafocen zblízka. Zvenčí leda neurazí, interiér je jiná píseň - 14 - Kia K900 2019 prvni foto 06
...či první vizualizace

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků