Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou

Jistě nemá smysl očekávat luxus aut prestižních značek, přesto má tohle auto nabídnout mnohem více, než by šlo od vozu jeho ceny očekávat. Zapovězena mu nemusí být ani EU.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou

4.2.2020 | Petr Prokopec

Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jistě nemá smysl očekávat luxus aut prestižních značek, přesto má tohle auto nabídnout mnohem více, než by šlo od vozu jeho ceny očekávat. Zapovězena mu nemusí být ani EU.

Koncern VW vidí v indickém trhu nemalý potenciál. Není to nikterak překvapivé, koneckonců jde o druhou nejlidnatější zemi světa. Ta však má svá specifika, jež souvisejí také s kupní silou tamních motoristů. I proto Indové po dlouhá léta preferují hlavně jednostopé stroje, se kterými se navíc mnohem snáze pohybují v tamních metropolích, kde slovní spojení „silniční pravidla“ není zrovna populární. Výrobci aut se samozřejmě dané nálady snaží zvrátit, pročež své produkty přímo podřizují požadavkům indických motoristů. A ti se zjevně rozhodli, že motorky a skútry vymění za dvoustopé prostředky jen ve chvíli, kdy za málo peněz dostanou hodně muziky.

Přesně z tohoto zadání vychází Škoda, která byla pověřena vývojem nízkonákladových aut pro celý koncern. V prvé fázi máme čekat čtyři modely, z nichž dva ponesou mladoboleslavské logo, zatímco zbytek ozdobí inovovaný emblém Volkswagenu. Technologický základ ale bude pokaždé stejný, což napomůže snižování nákladů. Stejně jako skutečnost, že Škoda by svými produkty ráda zasáhla i jiné trhy. V dohledné době se mluví jen o méně náročných odbytištích, jako je Mexiko, výhledově ale není mimo hru ani Evropa.

Zmíněnou čtveřici modelů budou tvořit dva sedany a dvě SUV, v jejichž případě jsme se již dočkali předobrazu v podobě konceptu Vision IN. Ten do jisté míry připomíná evropskou Škodu Kamiq, vůči ní je však designově odvázanější. Je samozřejmě otázkou, jak moc se promění produkční verze, která má přijít v druhé půli roku, nicméně dle automobilky budou změny minimální. Čekat bychom tedy nejspíše měli méně chromu na čelní masce či ochranných krytech podvozku na obou koncích vozu. Zmenšení se jistě dočkají i 19palcová kola, zbytek by ale mohl zůstat zachován.

Pokud se tak skutečně stane, stěžejní novinka mladoboleslavské značky by měla již dopředu zajištěný nemalý zájem. Ten by navíc umocňoval minimalisticky stylizovaný kokpit, který byl vyveden v luxusním duchu. Nechybí tedy pravá kůže či dřevo, stejně jako byla palubní deska ozdobena ornamentem z českého křišťálu, jenž inspiroval třeba tvar světel. Zrovna tento prvek však zákazníci nejspíše do rukou nedostanou, se zachováním virtuálního kokpitu a 12,3palcového dotykového displeje multimédií ovšem počítat mohou.

Otázkou je motorový prostor. Na základě letité nabídky by sázkou na jistotu býval 1,6litrový čtyřválec, nicméně v Indii se letos v dubnu mění emisní standardy. Pohonná jednotka MPI tak zamíří mimo službu a dost možná sebou vezme i 1,5litrový turbodiesel. Místo toho by měl dorazit litrový tříválec, nad který se u vyšších úrovní výbav postaví přeplňovaná jedna-pětka, která se ostatně nachází také pod kapotou konceptu. Skrze sedmistupňový automat přitom motor na přední kola posílá 150 koní a 250 Nm točivého momentu.

Lze už jen dodat, že jakkoliv se produkčního modelu dočkáme ještě letos, do prodeje nové SUV hned tak nezamíří. Se startem se počítá až ve druhém čtvrtletí příštího roku, tedy za více než dvanáct měsíců. Do té doby samozřejmě již Škoda bude vědět, zda se loňský pokles indického trhu povedlo zastavit či nikoliv. Pokud ale bude platit druhá verze, produkční Vision IN jistě zamíří na spoustu trhů, aby Škoda ospravedlnila náklady vynaložené na její vývoj vozu.


Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 1 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 01Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 2 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 02Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 3 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 03Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 4 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 04Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 5 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 05Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 6 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 06Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 7 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 07Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 8 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 08Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 9 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 09Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 10 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 10Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 11 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 11Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 12 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 12Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 13 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 13Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 14 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 14Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 15 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 15Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 16 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 16Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 17 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 17Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 18 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 18Nové SUV Škody naživo ukázalo, jak si představuje spojení luxusu s nízkou cenou - 19 - Skoda Vision IN 2020 zive foto 19
Škoda Vision IN se již v Indii představila naživo, dorazit má nakonec na vícero trhů

Zdroj: IndianAutosBlog

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše