Největší soukromá superjachta světa je dosud nevídané luxusní monstrum

Dostala jméno po severském bohovi a na délku měří neskutečných 282 metrů. Popisována je jako plovoucí soukromá rezidence a vedle mimořádného přepychu se chlubí i jinými věcmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Největší soukromá superjachta světa je dosud nevídané luxusní monstrum

Největší soukromá superjachta světa je dosud nevídané luxusní monstrum

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dostala jméno po severském bohovi a na délku měří neskutečných 282 metrů. Popisována je jako plovoucí soukromá rezidence a vedle mimořádného přepychu se chlubí i jinými věcmi.

I mezi novou generací opulentních superplavidel chce zazářit největší soukromá superjachta na zeměkouli. Projekt multifunkčního plovoucího obra připravilo na základě objednávky blíže nespecifikovaného zákazníka monacké studio Espen Oeino International a dalo mu jméno Njord. Soudě podle původ boha moře, větru, plodnosti, který je zároveň mytologickým patronem rybářů a námořníků či dárce a ochránce bohatství, můžeme jen tušit, že stroj si objednal někdo z velmi bohatých Norů.

Bezkonkurenční plavidlo zdvojnásobuje svoji funkci prostřednictvím kombinace luxusního křižníku a zaoceánské výzkumné laboratoře. Aktuálně není podobného projektu a zatím existuje pouze na papíře. Loď by ale měla být postavena do roku 2024 a byť práce zatím není zadána konkrétní loděnici, jednání s potenciálními dodavateli jsou už údajně v plném proudu.

Skutečný výsledek by měl měřit na délku 282 metrů a měl by mít dvanáct palub nesoucích až 118 kajut pro posádku a zvané hosty. Odborníci přes lodě Njord popisují jako mamutí stavbu, což potvrzují animace vnitřních částí. Plavidlo má být bezprecedentně sladěné s představami jistě movitého majitele.

Můžeme si představit gigantickou obytnou čtvrť plující po světových mořích, všechny obytné sekce nabídnou až 20 různých konfigurací dvou- až šestimístných apartmánů každý s obývacím pokojem a přístupem na otevřenou terasu. „Příští generace soukromé superjachty Njord bude domovem exkluzivní komunity stejně smýšlejících jedinců, kteří si užívají cestování a sdílení mimořádných zážitků,“ říká o lodi společnost Ocean Residences.

Kromě úžasného ubytování se najde možnost řešit vážnější problematiku uprostřed středomořských vln. Božská loď by měla být vybavena profesionální laboratoří nezbytnou pro provádění vědeckého a oceánografického výzkumu. Odborná zařízení zajistí shromažďování dat o životním prostředí, která budou poté předána mezinárodním výzkumným týmům.

Rozmazlovaní pasažéři mohou opalování u bazénu vyměnit za sledování okolí pomocí dalekohledů a dronů, kromě létajících robotů budou k dispozici podvodní automatizované stroje a malé ponorky. Pomocí zprostředkovaného prohlížení podmořského života bude například snadné mapovat dno oceánu a detekovat potopené předměty či vraky lodí.

Njord by se mohl v budoucnu stát také místem charitativních akcí plných filantropů. Nepřetržitý kontakt s pevninou slibují dva osmimístné vrtulníky Airbus ACH 160 postavené mezi mořskými bazény, vodními lázněmi, vyhlídkami a platformami pro menší plavidla. O chod všech atrakcí včetně nočního klubu a jazzového salonku se postará obsluha čítající minimálně 311 lidí.


Největší soukromá superjachta světa je dosud nevídané luxusní monstrum - 1 - Espen Oeino Njord superjachta foto 01Největší soukromá superjachta světa je dosud nevídané luxusní monstrum - 2 - Espen Oeino Njord superjachta foto 02Největší soukromá superjachta světa je dosud nevídané luxusní monstrum - 3 - Espen Oeino Njord superjachta foto 03Největší soukromá superjachta světa je dosud nevídané luxusní monstrum - 4 - Espen Oeino Njord superjachta foto 04Největší soukromá superjachta světa je dosud nevídané luxusní monstrum - 5 - Espen Oeino Njord superjachta foto 05Největší soukromá superjachta světa je dosud nevídané luxusní monstrum - 6 - Espen Oeino Njord superjachta foto 06
Projekt monackého studia Espen Oeino International míří k výrobě největší superjachty světa, na moře má vyplout v roce 2024

Zdroj: Boat International

Živá témata na fóru

zobrazit vše