Někdo se pokusil udělat si Maserati z Mazdy, úplně dobře to nedopadlo

Je třeba ocenit snahu autora tohoto díla a jeho smysl pro některé detaily, jde ale o natolik vzdálená auta, že to snad dobře dopadnout ani nemohlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Někdo se pokusil udělat si Maserati z Mazdy, úplně dobře to nedopadlo

13.4.2020 | Petr Miler

Někdo se pokusil udělat si Maserati z Mazdy, úplně dobře to nedopadlo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je třeba ocenit snahu autora tohoto díla a jeho smysl pro některé detaily, jde ale o natolik vzdálená auta, že to snad dobře dopadnout ani nemohlo.

Nebudeme opakovat náš po léta konzistentní názor - člověk má být spokojen s autem, na které si dokáže vydělat a nedělat ze sebe někoho, kým ve skutečnosti není. Opravdu není nic špatného na tom mít hezké obyčejné auto, dobře se o něj starat a užívat si toho, že jste udělali velmi skvělý obchod. Univerzální auta běžných značek jsou dnes obvykle tak dobrá, že v poměru výkonu a ceny dělají vynikající službu - takovou, o které se majitelům pětkrát nebo desetkrát dražších exotů může nechat jen zdát. Ti musí za každou trochu výkonu či komfortu navíc neúměrně připlácet.

Tento pohled ale spousta lidí nezastává, a tak se neustále snaží dosáhnout alespoň na oko na auto, o kterém ve skutečnosti jen sní. U některých to končí instalací znáčku M3 na BMW 320d s M-paketem, jiní to dotáhnou až ke stavbě plnohodnotných replik, kdy se určité auto změní na úplně odlišné. Někde mezi se pak nachází přístup, který vykresluje auto na přiložených fotkách.

Čínský majitel u nás neprodávaného SUV Mazdy jménem CX-4 si koupil slušné kompaktní SUV s atraktivním designem, jenže chtěl Maserati Levante. A tak se rozhodl mu svůj japonský stroj připodobnit, nejvhodnější základ si ale nevybral.

Levante je auto s pohonem zadních kol a je podstatně větší, takže pouhý pokus o některá vizuální připodobnění nemohl vést k úspěchu. Nebudeme říkat, že se vůz neblíží Maserati ani trochu, ale zmate asi opravdu jen velmi neznalé. Přesto je třeba ocenit pár detailů - třeba podoba spodní části zádě s difuzorem a čtveřicí koncovek výfuků má k originálu blízko. A nápis Mazda Speed fontem používaným Maserati je vtipný detail.

Možná je to tedy celé míněno jen jako legrace, proč ne. Přesto bychom se raději drželi originální Mazdy CX-4 než na ni přidávali něco, co dříve nebo později k potěše škarohlídů v okolí z auta upadne.


Někdo se pokusil udělat si Maserati z Mazdy, úplně dobře to nedopadlo - 1 - Maserati z Mazdy CX-4 Cina 01Někdo se pokusil udělat si Maserati z Mazdy, úplně dobře to nedopadlo - 2 - Maserati z Mazdy CX-4 Cina 02Někdo se pokusil udělat si Maserati z Mazdy, úplně dobře to nedopadlo - 3 - Maserati z Mazdy CX-4 Cina 03Někdo se pokusil udělat si Maserati z Mazdy, úplně dobře to nedopadlo - 4 - Maserati z Mazdy CX-4 Cina 04
Mazda CX-4 hrající si na Maserati zmate málokoho, na to je moc malá a jiná. Přesto je na ni třeba ocenit pár detailů

Zdroj: CarNewsChina@Facebook

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše