Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí

Spoustu automobilových značek si tak nějak automaticky spojujeme s určitými barvami. K Ferrari patří červená, k Mercedesu stříbrná, k Jaguaru zelená a Alpina by měla být přece modrá. Ale nemusí, připomíná automobilka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí

21.9.2020 | Petr Miler

Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí

/

Foto: Alpina

Spoustu automobilových značek si tak nějak automaticky spojujeme s určitými barvami. K Ferrari patří červená, k Mercedesu stříbrná, k Jaguaru zelená a Alpina by měla být přece modrá. Ale nemusí, připomíná automobilka.

Člověk je přirozeně konzervativní tvor a my jsme ti poslední, kteří to někomu budou vyčítat. Konzervativismus je zdrojem vyzpytatelnosti a to dává světu určitý řád. Pochopitelně, byla by to nuda, kdyby dělali všichni dokola totéž, a tak není od věci ani to, že se část lidí konvencím vzdaluje, z podstaty to ale musí být menšina - jinak by se ona nekonvenčnost stala novým standardem.

Platí to i v případě barev aut, mezi nimiž většina lidí volí dokola ty samé, ať už obecně, nebo s vazbou na určitou značku či typ vozu. Proč? Protože to tak „má být”, protože to tak „vždy bylo”, žádný jiný důvod to nemívá. Takové Ferrari může být jakékoli krom růžové či fialové, přesto si jasná většina kupců vybere klasickou červenou. A obecně si lidé z naprosté většiny kupují auta bílá, černá, šedá nebo stříbrná, cokoli jiného je exotika.

U německé Alpiny, značky sportovně-luxusních derivátů BMW, platí za standard modrá. Firma říká, že klasickou modrou volí nadpoloviční většina kupců a dostupné barvy na trhu ojetin tomu odpovídají. Také sama firma obvykle prezentuje svá auta v modré a když se „utrhne ze řetězu”, ukáže nějakou novinku v tmavě zelené, což též není zrovna křiklavý odstín. Tentokrát se ale rozhodla připomenout, že svět jejích aut je barevnější, než si majorita myslí.

Také u Alpiny si podobně jako u Ferrari můžete nový vůz objednat v jakémkoli odstínu, po kterém zatoužíte, třeba i v oné fialové. Na důkaz toho zveřejnila firma fotky nové B3 v červené barvě Imola, kterou můžeme znát zejména z eMkových bavoráků. A máme pocit, že ostrému sedanu to takto sluší. Jestli ale tato snaha přiměje větší počet lidí prolomit konvence, nemáme tušení.

Dodejme, že B3 si může svou barvou vyskakovat, není to žádné ořezávátko. Její pohon zajišťuje dvakrát přeplňovaný třílitrový šestiválec S58 sdílený s budoucí s M3 G90. Alpina ale přes osmistupňový automat ZF na všechna kola žene výkon 340 kW (462 koní) a 700 Nm točivého momentu. Vůz tak může zrychlovat až k rychlosti 303 km/h, na stovku se dostane 3,8 sekundy po startu z místa.


Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 1 - Alpina B3 G20 Imola Red prvni 01Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 2 - Alpina B3 G20 Imola Red prvni 02Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 3 - Alpina B3 G20 Imola Red prvni 03
Nová B3 může být i červená, připomíná Alpina, svá auta prý nalakuje jakkoli si budou zákazníci přát. Foto: Alpina

Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 4 - Alpina B3 sedan 2020 foto prvni 17Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 5 - Alpina B3 sedan 2020 foto prvni 18Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 6 - Alpina B3 sedan 2020 foto prvni 19Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 7 - Alpina B3 sedan 2020 foto prvni 20Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 8 - Alpina B3 sedan 2020 foto prvni 15Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 9 - Alpina B3 sedan 2020 foto prvni 16Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 10 - Alpina B3 sedan 2020 foto prvni 22Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 11 - Alpina B3 sedan 2020 foto prvni 23Německý sportovní luxus může být barevnější, než si většina lidí myslí - 12 - Alpina B3 sedan 2020 foto prvni 24
Pohled dovnitř vozu vám ovšem můžeme nabídnout jen skrze modrý exemplář. Foto: Alpina

Zdroj: Alpina

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše