Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí

Nové kompaktní SUV ukázalo na pláži Copacabana exteriér věrný vzhledu konceptu. Na interiér si musíme počkat do května.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí

26.4.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové kompaktní SUV ukázalo na pláži Copacabana exteriér věrný vzhledu konceptu. Na interiér si musíme počkat do května.

O japonském SUV jsme se poprvé začali zmiňovat již v roce 2014 v souvislosti s autosalonem v Sao Paulu. V té době šlo ještě o koncept, slova o produkční verzi ale během premiéry zmíněna byla. Letos v lednu pak brazilské zastoupení Nissanu spustilo speciální web, kde začalo model Kicks postupně odhalovat. K zásadnímu průlomu ale došlo až o tomto víkendu, kdy se novinka značky ukázalo naživo na slavné pláži Copacabana.

Jakkoliv si ale můžeme prohlédnout exteriér vozu, o standardní oficiální odhalení zatím nejde. Tohoto kroku bychom se nejspíše měli dočkat až v srpnu, kdy v Rio de Janeiru odstartují letní Olympijské hry. Nissan Kicks je přitom oficiálním vozem tohoto sportovního klání. Do té doby o něm ovšem ještě mnohé uslyšíme, neboť japonská automobilka hodlá v květnu pustit do světa snímky interiéru.

Již nyní si ovšem o novince můžeme udělat dostatečný obrázek. Začneme přitom oním vzhledem, který je původnímu konceptu více než věrný a za nímž stojí úsilí amerického a brazilského designového studia značky, kterým velel Shiro Nakamura. Změn se dočkaly hlavně nárazníky a boční prolisy nejsou tak extrémní, nicméně třeba s kontrastně lakovanou střechou lze počítat.

Po stránce technické bude Nissan Kicks používat platformu V, na které již stojí modely Micra a Note. Ve srovnání s již prodávaným crossoverem Juke lze tak kupříkladu počítat s delším rozvorem mezi nápravami a tedy větším prostorem v kabině, v rámci hierarchie se ovšem Kicks postaví pod svého stylovějšího příbuzného. Důvodem by měla být zejména kvalita některých materiálů.

Tento posun by se měl odrazit na ceně, na její zveřejnění si ovšem budeme muset počkat. Stejně jako na odhalení konkrétních dimenzí, i když v tomto ohledu se dá předpokládat, že produkční verze bude kopírovat zmiňovaný koncept. Ten přitom měřil 4 300 milimetrů na délku, 1 800 mm na šířku, 1 600 mm na výšku a počítal s 2 620milimetrovým rozvorem. To jsou rozměry prakticky totožné s Dacií Duster a není to jediné vodítko, které ukazuje na ideovou podobnost s rumunským bestsellerem.

Pod kapotou se pak objeví 1,6litrový čtyřválec flex-fuel, který bude schopen spalovat jak benzin, tak biopalivo. Standardem přitom bude pětistupňový manuál a pohon předních kol, za příplatek ovšem bude k mání automatická převodovka Xtronic CVT. Více se snad dozvíme při onom odhalení interiéru, v srpnu by pak Nissan mohl ozřejmit zvažovanou globální dostupnost.


Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 1 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 01Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 2 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 02Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 3 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 03Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 4 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 04Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 5 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 05Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 6 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 06Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 7 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 07Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 8 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 08Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 9 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 09Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 10 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 10Nissan Kicks: japonský Duster konečně odhalen v sérii, zatím jen zvenčí - 11 - Nissan Kicks 2016 produkcni verze 11
Nissan Kicks se prozatím odhalil pouze zvenčí, na snímky interiéru je třeba počkat do května. Plnohodnotné představení pak nejspíše proběhne až v srpnu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše