Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nissan Micra Bolero 2013: tohle není hříšný tanec, ale japonská parafráze Bentley
30.6.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Luxusní verze prodávaná pouze v Japonsku sází na prémiový lak a luxusní interiér. S benzinovým tříválcem pak klidně spřáhne i pohon všech kol.
S novinkami japonské automobilky se v poslední době opravdu roztrhl pytel. Představit jsme vám mohli modernizovaný hatchback Micra, stejně jako se tento týden znovu ukázala (dokonce v Bratislavě, kde Nissan pořádal konferenci zaměřenou na městské modely) nová generace kompaktu Note. Do toho přišla sportovní ladičská divize Nismo se svými kreacemi v podobě modelů Almera, Micra a Leaf, díky čemuž jsme již pomalu nepsali o ničem jiném. A tento trend, zdá se, nepřestává, neboť ve své domovině Nissan přišel s luxusní verzi Bolero.
Stejně jako všechny předchozí kreace tohoto jména se tato úprava dotýká modelu Micra, který je v Zemi vycházejícího slunce znám jako Nissan March. Již od roku 1999, kdy se tato verze objevila poprvé, připomíná japonský hatchback mnohem luxusnější a dražší Bentley. A to hlavně svou čelní maskou, přičemž u druhé generace byla tato podobnost mnohem patrnější. Ani stávající facelift ale není tak úplně mimo britské vody.
Vyjma této úpravy, jíž společnost dělají také nové nárazníky a chromový program, se Micra Bolero pyšní rovněž unikátním lakem karoserie. Volit přitom zákazníci mohou mezi noční purpurovou perleťovou metalízou (na snímku) nebo třívrstvou bílou, titanovou či růžovou perletí, zatímco litá 16palcová kola dostala unikátní design.
Uvnitř se pak za zatmavenými skly skrývá kůží obšitý volant, automatická klimatizace, exkluzivní středová konzole nebo speciální dvoubarevné látkové čalounění, jež purpurovým odstínem může reflektovat barvu karoserie. Jediným dostupným motorem je pak 1,2litrový tříválec naladěný na 82 koní, s nímž přichází převodovka CVT.
Oproti modelům nabízeným v Evropě se ovšem modely March Bolero mohou pochlubit zajímavou volbou. Kromě standardního pohonu předních kol je totiž možné sáhnout také po verzi 4x4. Ceny přitom startují na necelých 295 tisících za předokolku, zatímco model zapřahající obě nápravy vychází na 330 tisíc korun.


Luxusní verze Nissanu Micra vstupuje pod názvem March Bolero na japonský trh
Verze Bolero je součástí nabídky Nissanu již od roku 1999. Především tehdejší úprava modelu Micra připomíná modely Bentley
Zdroj: Autoblog Spanish
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní Lamborghini Huracán k tomu, k čemu bylo stvořeno
před 5 hodinamiNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
včeraVW se pokusil vylepšit svůj obraz obšlehnutím slavné Gymkhany, dosáhl ale přesného opaku toho, o co dnes usiluje
15.9.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Šéfové Bugatti, Rimacu, Koenigseggu a Singeru si navzájem půjčili svá auta a svezli jeden druhého, je z toho jedinečná podívaná
před 4 hodinamiNejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní Lamborghini Huracán k tomu, k čemu bylo stvořeno
před 5 hodinamiPodívejte se, diesely nejsou mrtvé. I na IAA v Mnichově se ukázala dvě naftová auta
před 6 hodinamiVW poslal k ledu další dvě elektrické novinky včetně nového Golfu, jednoduše mu na ně došly peníze
před 7 hodinamiSsangYong v novém se vrací ke spalovacím motorům, jeho novinka by mohla být v Česku neopakovatelnou nabídkou
před 9 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva