Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii

(+ video) Nová generace odhalila především svůj vzhled. V rámci techniky víme pouze o motorech, pohon všech kol zůstává nadále nejistotou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii

20.8.2013 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Nová generace odhalila především svůj vzhled. V rámci techniky víme pouze o motorech, pohon všech kol zůstává nadále nejistotou.

Je 20. srpna a my můžeme dle ohlášení oficiálně přivítat již čtvrtou (respektive třetí, neboť dvě předchozí jaksi koexistovaly ve stejný čas) generaci Nissanu Terrano. Ta jako základ používá techniku Dacie Duster, zvenčí však tuto příbuznost poznáte snad jen podle bočního profilu a zadních blatníků. Jinak ovšem kompaktní SUV adoptovalo vzhled mohutnějších modelů japonské značky jako je X-Trail nebo Pathfinder. Patrné je to především na čelní masce, unikátní jsou ale také světlomety nebo nárazníky.

Stejnou změnu podstoupilo Terrano také v zadních partiích, v interiéru a motorovém prostoru ale již příbuzenství s rumunským vozem evidujeme daleko výrazněji. Podle aktuálního prohlášení má totiž japonský klon dostat benzinový 1,6litrový motor a dva turbodiesely 1,5 dCi v odlišném naladění. Ty by s největší pravděpodobností měly nabídnout 85 a 110 koní, přesnou dynamiku ale Nissan nezveřejnil.

Jistý rovněž není ani pohon. Terrano totiž bude vyráběno v továrně v indickém Oragadamu stejně jako Renault Duster, který je k mání pouze jako předokolka. Je tedy možné, že tamní trh bude muset systém 4x4 oželet i u Nissanu. Nahrává tomu ostatně i zvažovaná cena, která by neměla překročit milion rupií (cca 300 tisíc korun) - na stejné hladině se totiž pohybuje i Duster 4x2.

Zajímavé přitom je, že ačkoliv japonská značka ještě nezveřejnila kompletní informacee, prohlašuje, že nové Terrano můžete objednávat již od 1. září. Standardem by se přitom měla stát 16palcová kola v chromové úpravě, dvoubarevná palubní deska, středová konzole lakovaná piánovou černí nebo dveřní kliky z falešného dřeva.

Více se zřejmě dozvíme během podzimu, kdy by první vozy měly konečně dorazit k dealerům. Nissan přitom doufá, že SUV na indickém trhu nastaví laťku pěkně vysoko. S ohlášenou nejnižší spotřebou v segmentu by s tím neměl být problém.


Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii - 1 - Nissan Terrano III oficialni sada 01Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii - 2 - Nissan Terrano III oficialni sada 02Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii - 3 - Nissan Terrano III oficialni sada 03
Nový Nissan Terrano se představil jen tak napůl. Známe tedy vzhled a motory, na přesnou cenu a výkony si ale musíme počkat do podzimu

Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii - 4 - Nissan Terrano 2014 predstaveni 01Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii - 5 - Nissan Terrano 2014 predstaveni 02Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii - 6 - Nissan Terrano 2014 predstaveni 03Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii - 7 - Nissan Terrano 2014 predstaveni 04Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii - 8 - Nissan Terrano 2014 predstaveni 05Nissan Terrano 2014: japonský Duster oficiálně, zatím zůstane vyhrazen Indii - 9 - Nissan Terrano 2014 predstaveni 06
Slavnostní představení nového Nissanu Terrano se odehrálo v duchu bollywoodského filmu

Zdroje: Nissan, IndianAutosBlog, Autocar India

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše