Nová Škoda Yeti 2017 se rýsuje, může klidně vypadat takhle dobře

Nový Yeti již nedorazí s originálním vzhledem, přesto může vypadat šik. Vsadí na modulární platformu MQB i maloobjemové koncernové motory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Yeti 2017 se rýsuje, může klidně vypadat takhle dobře

28.5.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nová Škoda Yeti 2017 se rýsuje, může klidně vypadat takhle dobře

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový Yeti již nedorazí s originálním vzhledem, přesto může vypadat šik. Vsadí na modulární platformu MQB i maloobjemové koncernové motory.

Mladoboleslavská automobilka pro letošní rok chystá debut svého druhého SUV. To by mělo pojmout až sedm pasažérů, přičemž v hierarchii firmy se postaví na vrchol hned vedle Škody Superb. Bude tak nadřazeno i modelu Yeti, který se nedávno dočkal nových motorů. Ty by mu přitom měly pumpovat krev do žil až do chvíle, než dorazí druhá generace. Ta by se měla objevit v roce 2017, přičemž stát bude na platformě MQB. Počítat tak můžeme s většími rozměry, hmotnost vozu však zamíří dolů.

Daný nárůst se projeví hlavně zvětšením prostoru uvnitř, což má své opodstatnění. Kromě velkého SUV totiž automobilka chystá také malý crossover postavený na bázi modelu Fabia. Více místa ve Škodě Yeti tak umožní navýšit rozestup mezi oběma vozy a zároveň napomůže ospravedlnit vyšší cenu, která se dá jistojistě očekávat. Novinka totiž dále dostane vylepšená multimédia, se kterými dorazí větší konektivita a integrace s Google Play a iTunes.

Dále můžeme počítat s lepšími terénními schopnostmi, které opětovně souvisí s příchodem menšího modelu. Ten totiž bude nabízen pouze s pohonem předních kol, zatímco nové Yeti dostane do vínku jak systém 4x4, tak i velkorysejší nájezdové úhly vpředu a vzadu. Zlepší se také brodivost, i když není jisté, zda kupříkladu taková verze Outdoor dostane do vínku redukci či uzávěru diferenciálu. V rámci nějakého příplatkového paketu by však taková možnost nemusela být nereálná.

Jelikož se tím dostáváme na pole spekulací, můžeme se rovnou přesunout k designu, neboť k dispozici jsou dvě nové neoficiální ilustrace. Za nimi stojí známý „automobilový manipulátor“ Theo Chin, který ve své kreace vychází hlavně z koncepčního Seatu 20V20. Tuto studii pak obohatil prvky z nových generací modelů Fabia a Superb, které mají být vlastní i novému Yeti. Tím tu máme definitivní zasklení originality, nic jiného ale nelze očekávat, naznačil to již loňský facelift.

Nikde pochopitelně není psáno, že reálný vzhled bude skutečně vypadat takto, podle nás by ale Yetimu docela slušel a úplně jinou cestou se Škoda vydá jen stěží. Jisté je každopádně to, že pod kapotou se neobjeví nic většího než dvoulitrové čtyřválce. Ty budou produkovat okolo dvou set koní, základem se ovšem stane benzinová jedna-dvojka TSI s polovičním výkonem. Na výběr pak budou manuály a automaty, tím nám však výhled do budoucnosti skrze křišťálovou kouli končí.


Nová Škoda Yeti 2017 se rýsuje, může klidně vypadat takhle dobře - 1 - Skoda Yeti 2017 dalsi novy render 01Nová Škoda Yeti 2017 se rýsuje, může klidně vypadat takhle dobře - 2 - Skoda Yeti 2017 dalsi novy render 02
Takto by mohla vypadat nová generace Škody Yeti, pokud by vycházela ze konceptu Seat 20V20

Ilustrace: Theophilus Chin

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.