Nové Audi Q7 2015 nafoceno s drobným maskováním, zřejmě bude menší

SUV se čtyřmi kruhy nabídne nadále sedm sedadel. S nižší hmotností pak dorazí i čtyřválcový motor.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Audi Q7 2015 nafoceno s drobným maskováním, zřejmě bude menší

14.11.2014 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Nové Audi Q7 2015 nafoceno s drobným maskováním, zřejmě bude menší

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

SUV se čtyřmi kruhy nabídne nadále sedm sedadel. S nižší hmotností pak dorazí i čtyřválcový motor.

O nové generaci Audi Q7 již víme poměrně dost informací. Ty nejzásadnější se týkají platformy MLB Evo, se kterou dorazí více hliníku. SUV z Ingolstadtu by díky tomu mělo výrazně zhubnout, podle mnohých dokonce o více než 350 kilogramů. To se zprvu zdálo nereálné, nové špionážní fotky ovšem naznačují, že dieta nebude zapříčiněna pouze exotičtějšími materiály. Ze snímků se totiž zdá, že vůz bude kratší než stávající provedení, které na délku měří více než pět metrů.

To by ostatně neměl být problém, neboť Q7 má v tomto směru oproti koncernovým sourozencům - Porsche Cayenne a Volkswagenu Touareg - dvaceticentimetrovou rezervu. Místa na zadních sedadlech či v zavazadlovém prostoru přitom o tolik více nenabízí, pročež je z čeho brát. Zda se ovšem tyto spekulace potvrdí či nikoliv, to se dozvíme v lednu na autosalonu v Detroitu, kde bude druhá generace odhalena. Jisté je však tolik, že sedm sedadel zůstane zachováno.

Spíše než rozměry se tedy budeme zabývat designem, který díky minimu maskování začíná vylézat pěkně na povrch. Patrná je tedy šestiúhelníková čelní maska, se kterou přišlo Audi TT. K tomu pak můžeme přihodit matrixovské LEDky, které pro změnu představila omlazená verze limuzíny A8. Diody logicky můžeme očekávat také vzadu, přičemž v obou případech se pozmění vnitřní grafika. Mimo to pak nebudou chybět oválné koncovky výfuku.

Zatímco vzhled bude spíše evoluční než revoluční, opravdu razantní změny můžeme čekat v motorovém prostoru. Objemnější 4,2litrové pohonné jednotky spalující benzin i diesel s největší pravděpodobností zůstanou zachovány, stejně jako zřejmě padáka nedostane ani třílitrový šestiválec. V takovém případě ovšem bude muset produkovat více než stávajících 245 koní a 550 Nm točivého momentu.

Důvodem je samozřejmě nový dvoulitrový čtyřválec TDI, který byl nedávno odhalen a který slibuje až 272 koní. Zároveň přitom bude o poznání úspornější, neboť v takovém Passatu bude v průměru „žrát“ přibližně 4,6 l/100 km. Pod kapotou Audi Q7 bychom se tak mohli dočkat pětilitrové kombinace, díky čemuž asi řadě lidí sestup o úroveň níže vadit rozhodně nebude.

Automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku by navíc menší počet válců a nižší objem mohla kompenzovat převodovkou s vyšším počtem rychlostních stupňů. Zpočátku totiž sice bude k dispozici osmistupňový automat, posléze však má dorazit i ten desetistupňový. Ceny by měly startovat okolo 1,5 milionu korun, přičemž první exempláře se zřejmě objeví ve druhé půli příštího roku.


Nové Audi Q7 2015 nafoceno s drobným maskováním, zřejmě bude menší - 1 - Audi Q7 2015 spy foto 01Nové Audi Q7 2015 nafoceno s drobným maskováním, zřejmě bude menší - 2 - Audi Q7 2015 spy foto 02Nové Audi Q7 2015 nafoceno s drobným maskováním, zřejmě bude menší - 3 - Audi Q7 2015 spy foto 03Nové Audi Q7 2015 nafoceno s drobným maskováním, zřejmě bude menší - 4 - Audi Q7 2015 spy foto 04Nové Audi Q7 2015 nafoceno s drobným maskováním, zřejmě bude menší - 5 - Audi Q7 2015 spy foto 05Nové Audi Q7 2015 nafoceno s drobným maskováním, zřejmě bude menší - 6 - Audi Q7 2015 spy foto 06
Nová generace Audi Q7 bude výrazně lehčí než stávající provedení. Možná dozná i zmenšení, sedm sedadel však bude nabízet i nadále

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše