Nové Audi Q7 potvrzeno pro Detroit, s platformou MLB Evo

Druhá generace největšího Audi bude odhalena v lednu 2015. Zhubnout by měla díky nové platformě 363 kg, dostane elektrické turbo i verzi e-tron.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi Q7 potvrzeno pro Detroit, s platformou MLB Evo

9.10.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Nové Audi Q7 potvrzeno pro Detroit, s platformou MLB Evo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Druhá generace největšího Audi bude odhalena v lednu 2015. Zhubnout by měla díky nové platformě 363 kg, dostane elektrické turbo i verzi e-tron.

O nové, v pořadí teprve druhé generaci Audi Q7 jsme se již pomalu rok nezmínili. Pozornost od nás dostala v tomto období pouze svižnější verze SQ7. Svým způsobem totiž nebylo o čem informovat, neboť špionážní fotografie doprovázely vždy jen spekulace nebo všeobecné či ničím nepodložené dohady. Nyní je ovšem na světě několik automobilkou potvrzených dat, která si o článek vyloženě říkají. Víme totiž, kdy se odehraje premiéra a známe už i zřejmě definitivní střípky některé techniky.

Začněme termínem premiéry, který byl Ulrichem Hackenbergem - členem topmanagementu Audi - stanoven na lednový autosalon v Detroitu, přičemž nedočkavým upřesníme, že to bude nejspíše 12. či 13. dne měsíce. Daleko podstatnější je ovšem fakt, že nové SUV dorazí na nové platformě MLB Evo, která by mu měla velmi výrazně pomoci s dietou, po které všichni tak hlasitě volali. Slovy čísel by mělo dojít k redukci hmotnosti dokonce o 363 kilogramů. Výsledkem údajně bude daleko lepší agilita a hospodárnost pohonných jednotek zabalená do elegantnější karoserie.

Velmi často také zaznívá, že se Q7 ukáže nejpravděpodobněji v některé verzi také s elektrickým přeplňováním, které bude eliminovat neduhy bi-turbové jednotky 3,0 TDI. Pokud tápete, odkud tahle záležitost pochází, vězte, že z koncepční podoby RS5 TDI. Tento vidlicový vznětový šestiválec má ve výsledku produkovat 385 koní a 750 Nm, přičemž k přenosu výkonu na všechna kola bude sloužit osmistupňová automatická převodovka a systém quattro.

Potvrzena byla také varianta e-tron, opět vybavená primárně motorem V6 3,0 TDI, kterému bude s rozhýbáváním vozu pomáhat elektromotor. Kombinovaný výkon hybridní soustavy dosáhne 374 koní a točivý moment pak vyvrcholí na hodnotě 700 Nm. Pokud si novinku pro příští rok chcete prohlédnout na dosud nasbíraných fotografiích, tak tři snímky ze „špionážní sady” přikládáme, další si můžete vyhledat v kompletní galerii na Worldcarfans.com.


Nové Audi Q7 potvrzeno pro Detroit, s platformou MLB Evo - 1 - Audi Q7 2015 spy avizo 01Nové Audi Q7 potvrzeno pro Detroit, s platformou MLB Evo - 2 - Audi Q7 2015 spy avizo 02Nové Audi Q7 potvrzeno pro Detroit, s platformou MLB Evo - 3 - Audi Q7 2015 spy avizo 03
Audi Q7 2015 rapidně zhubne a dostane také elektrické přeplňování, bude svižnější a mnohem úspornější než dosud - minimálně na papíře

Zdroj: Worldcarfans

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše