Volkswagen plánuje hned sedm nových SUV na platformě MLB

Audi Q8 a Porsche Cayenne Coupé, to je prý jen dvojice ze sedmi modelů, které hodlá německý koncern vypustit na trh s platformou MLB od Audi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen plánuje hned sedm nových SUV na platformě MLB

6.5.2014 | Adam Šrámek | 1 příspěvek

Volkswagen plánuje hned sedm nových SUV na platformě MLB

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Audi Q8 a Porsche Cayenne Coupé, to je prý jen dvojice ze sedmi modelů, které hodlá německý koncern vypustit na trh s platformou MLB od Audi.

Snad by to nebyl ani normální den, kdybychom se nedozvěděli o nějakém dalším plánovaném rozvoji početné kategorie SUV. Dřívější strategie německých značek zazněla z úst Mercedesu, o velkých plánech už jsme ledacos zaslechli také od BMW a velkým hráčem se hodlá stát také Audi, které kromě řady SUV hodlá do roku 2020 vypustit až šest dalších nových tradičnějších modelů. Prvním z druhé skupinky bude údajně nová A7. Zpět ale k SUV. Svojí troškou do mlýna přispěje i Porsche s včerejším ohlášením nové varianty Cayenne obohacené marketingově lákavým dodatkem Coupé.

Poslední dvě zmíněné značky spadají samozřejmě do stejného koncernu a právě ten se teď odhodlal všechna svá budoucí SUV sumarizovat. Co ho k tomu vedlo? Společným rysem všech těchto aut se totiž stane nově vyvinutá platforma MLB, jenž dostalo na starost vývojové oddělení Audi.

Právě značka čtyř kruhů má stát na počátku ofenzivy VW Group spolu s novou generací modelu Q7 a to už letos. U ní se očekává s novou platformou primárně úspora hmotnosti, která překročí hranici 300 kilogramů. Výsledkem údajně bude daleko lepší agilita a hospodárnost pohonných jednotek zabalená do elegantnější karoserie. V plánu je údajně i plug-in hybridná varianta.

Dalším koněm ze stáje koncernu se stane v roce 2017 třetí generace Porsche Cayenne, která vystřídá na letošní léto naplánovaný facelift. U novinky máme očekávat méně oblých tvarů, více agresivity a částečnou inspiraci hypersportem 918 Spyder. Nové Porsche doplní ve stejném roce SUV od Bentley, interně nazývané Falcon. Podle šéfů značky půjde o skutečného plnokrevníka, který skloubí sportovnost a luxus s maximální rychlostí přes 320 kilometrů v hodině. Jeho cílem bude sesazení Range Roveru z trůnu luxusních SUV.

V tomtéž roce přivítá motoristická veřejnost ještě dvě díla koncernu VW. Prvním z nich je nová generace wolfsburgského Touaregu, jehož facelift byl k vidění v Pekingu. Vyšší cena ho postaví do čela značky Volkswagen, ovšem obhájit jí hodlá luxusnějším interiérem, úspornějšími motory a už bez překvapení i mezigeneračně nižší hmotností. Přímo do cesty BMW X6 a Range Roveru Sport RS se ovšem hodlá postavit vrcholný crossover od Audi s názvem Q8, jehož vývoj prý už probíhá. V portfoliu Ingolstadtu se umístí na samotný vrchol všech Q, bude luxusní, rychlé i technicky nabité.

V roce 2018 se zřejmě přidá na MLB také Porsche se zmiňovaným Cayenne Coupé, u kterého už se prý čeká jen na podpis konstrukčních návrhů. Tento pětidveřový liftbackoidní crossover se údajně hodlá sebrat hvězdy Mercedesu MLC. Šéf Audi Rupert Stadler ovšem hovoří v souvislosti s rokem 2018 také o uvedení SUV od Lamborghini, které všichni známe jako Urus. Od konceptu se produkční podoba největšího býka nemá zásadně odchýlit. Zároveň by mělo být tím nejextrémnějším crossoverem celého koncernu VW Group s typickými jízdními vlastnostmi Lamborghini.


Volkswagen plánuje hned sedm nových SUV na platformě MLB - 1 - VW ofenziva SUV 2014 01Volkswagen plánuje hned sedm nových SUV na platformě MLB - 2 - VW ofenziva SUV 2014 02Volkswagen plánuje hned sedm nových SUV na platformě MLB - 3 - VW ofenziva SUV 2014 03Volkswagen plánuje hned sedm nových SUV na platformě MLB - 4 - VW ofenziva SUV 2014 04Volkswagen plánuje hned sedm nových SUV na platformě MLB - 5 - VW ofenziva SUV 2014 05Volkswagen plánuje hned sedm nových SUV na platformě MLB - 6 - VW ofenziva SUV 2014 06Volkswagen plánuje hned sedm nových SUV na platformě MLB - 7 - VW ofenziva SUV 2014 07
Nová SUV od koncernu Volkswagen slibují spolu s platformou MLB pomalu modré z nebe. Uvidíme, co z toho nakonec vypadne

Zdroj: Autocar

Adam Šrámek

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.