BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta

Zhruba dva roky před uvedením se podařilo zachytit testovací mulu největšího SUV z Mnichova. Model X7 bude luxusním vrcholem rodiny „ikskových BMW“.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta

23.4.2014 | Adam Šrámek | 6 příspěvků

BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zhruba dva roky před uvedením se podařilo zachytit testovací mulu největšího SUV z Mnichova. Model X7 bude luxusním vrcholem rodiny „ikskových BMW“.

Když BMW svého času přišlo s modelem X5 coby prvním SUV v historii značky, zdálo se to být dosti rozporuplným krokem, který povede ke ztrátě kreditu v očích tradičních zákazníků. To se také nepochybně stalo, někteří dodnes rozlišují éru existence BMW na dobu před a po příchodu modelů s X ve jméně a otylými typy otevřené pohrdají. Nic to ale nemění na tom, že tyto vozy dokázaly výrazně zvednout prodeje a umožnily tak další rozvoj modelové řady.

Dnes už nabízí celou paletu crossoverů. Počínaje malou X1, přes nedávno uvedenou X4 až po stylově orientovaný model X6. Další počiny jsou nepochybně na cestě, neboť v svojí premiéru už předznamenalo BMW X2 a také vlajkové X7, které se už za dva roky usadí nad mamutím X5 a odvozenou iks-šestkou. Nabídne jedině luxusní interiér, navzdory vysoké stavbě karoserie i slušné jízdní vlastnosti diktované výkonnými motory.

Už loni byly přistiženy v provozu prototypy něčeho, co X7 připomínalo a později její budoucí existenci potvrdila sama automobilka. Dodali přitom, že hodlají investovat zhruba miliardu dolarů do závodu ve Spartanburgu, aby navýšili jeho výrobní kapacitu k výrobě hybridní X5 eDrive a také kvůli zcela nové X7.

Je tomu už téměř rok a půl, co jsme X7 mohli vidět poprvé zamaskované, a právě nyní je tu další trojdílná sada fotografií, které její příchod věrně zvěstují. Příbuznost s ostatními X se dá sice předpokládat, ale pro to množství kamufláže ji není zatím možné potvrdit. Novou informací je, že by mohla nabídnout konfiguraci interiéru pro pět nebo šest pasažérů a pod kapotou minimálně řadové šestiválce. Hovoří se také o silnějších osmiválcích a dokonce padla zmínka i o jednotce V12. V průběhu dalších dvou let nějaké konkrétnější detaily jistě vyplavou na povrch. Přikládáme veškeré dosud posbírané fotografie a přidáváme k nim tři nejnovější belgického původu.


BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta - 1 - BMW X7 2014 spy 01 BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta - 2 - BMW X7 2014 spy 03BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta - 3 - BMW X7 2014 spy 02
Bohatá kamufláž neprozrazuje příliš novinek, třebaže velikost X7 je patrná

BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta - 4 - BMW X7 ilustrace 03BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta - 5 - BMW X7 spy 01BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta - 6 - BMW X7 spy 02BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta - 7 - BMW X7 spy 03BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta - 8 - BMW X7 spy 04BMW X7: prototyp nafocen ze všech stran v Belgii, maskování je stále spousta - 9 - BMW X7 2017 Spartanburg ohlaseni vyroby 01
Chystaná X7 se již objevila na ilustracích i špionážních fotkách

Zdroj: Blog Automobile.fr

Adam Šrámek

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše