BMW 2 Cabrio dorazí ještě letos, X2 až v roce 2017. Pohon předních kol vynechá

V Mnichově plánují další expanzi, která dost možná přinese i dlouho spekulované BMW M2. Mimo to dorazí i Mini Countryman a Paceman.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW 2 Cabrio dorazí ještě letos, X2 až v roce 2017. Pohon předních kol vynechá

20.3.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

BMW 2 Cabrio dorazí ještě letos, X2 až v roce 2017. Pohon předních kol vynechá

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V Mnichově plánují další expanzi, která dost možná přinese i dlouho spekulované BMW M2. Mimo to dorazí i Mini Countryman a Paceman.

Nová řada 2 mnichovské automobilky vzbuzuje kontroverze, zvláště pokud řeč přijde na BMW 2 Active Tourer. To se znesvětilo tradicím značky a přepřáhlo na pohon předních kol, tento fakt ale na malý moment ponechme být a místo toho se zaměřme na zadokolkovou část řady. Ta již zahrnuje kupé, do konce letošního roku by se ovšem měla rozrůst také o kabriolet. Půjde ovšem o představení virtuální, naživo se totiž novinka značky ukáže až v lednu 2015 na autosalonu v Detroitu.

Momentálně je více než jasné, že BMW 2 Cabrio dostane plátěnou střechu, ve srovnání s předchozí řadou 1 však nabídne mnohem více prostoru pro cestující. Po stránce motorické pak bude kopírovat nabídku určenou pro kupé, díky čemuž můžeme počítat s benzinovými verzemi 220i a M235i nebo dieselovými zástupci 218d, 220d a 225d.

Jen kabrioletem ovšem snahy BMW o rozšiřování řady 2 nekončí. Zástupci značky totiž potvrdili, že zabývají také dalším modelem. Nic konkrétního sice nezaznělo, tato novinka „se ovšem poveze na stejné vlně úspěchu jako její předchůdce“. S největší pravděpodobností tak skutečně dorazí verze M2, která by odkázala na původní 1 M Coupé.

To ale zřejmě bude v rámci řady 2 skutečně vše, přesunout se tak můžeme k jejímu vzdálenějšímu příbuznému. Tedy k BMW X2, které by se mělo objevit v roce 2017. Dorazit přitom má jako třídvířko a pětidvířko, přičemž základem bude platforma UKL1. Pohon přední nápravy však aktuálně není v plánu, místo toho dorazí jen verze xDrive.

Design této novinky by pak měl být odvozen od BMW X1, zapadnout ovšem musí do celkové linie crossoverů a SUV mnichovské automobilky. Tím se ovšem bude výrazně lišit od svých skutečných sourozenců, jimiž budou Mini Countryman a Paceman. První z nich se totiž nechá ovlivnit modelem, jež vyhrál rallye Dakar, zatímco druhý nabídne sportovní vzhled kombinovaný s pěticí dveří.


BMW 2 Cabrio dorazí ještě letos, X2 až v roce 2017. Pohon předních kol vynechá - 1 - BMW 2 Cabrio spy foto 01BMW 2 Cabrio dorazí ještě letos, X2 až v roce 2017. Pohon předních kol vynechá - 2 - BMW 2 Cabrio spy foto 02BMW 2 Cabrio dorazí ještě letos, X2 až v roce 2017. Pohon předních kol vynechá - 3 - BMW 2 Cabrio spy foto 03
Nové BMW 2 Cabrio se podrobuje poslední várce testů před podzimním virtuálním odhalením

BMW 2 Cabrio dorazí ještě letos, X2 až v roce 2017. Pohon předních kol vynechá - 4 - BMW X2 ilustrace
BMW X2 se zatím ukázalo na první skice, která slibuje sportovnější kabát než u většího modelu X6

Zdroje: CarAdvice, Bimmerpost

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.