Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami

Slovo „ledvinky” už jsou tady možná zbytečná zdrobnělina, tohle už jsou pořádné ledviny. Podtrhují výrazný vzhled toho, co má být největší SUV z Mnichova.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami

7.9.2017 | Petr Prokopec | 23 příspěvků

Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami

/

Slovo „ledvinky” už jsou tady možná zbytečná zdrobnělina, tohle už jsou pořádné ledviny. Podtrhují výrazný vzhled toho, co má být největší SUV z Mnichova.

O příchodu vrcholného mnichovského SUV se mluví již delší dobu. Veškeré indicie naznačovaly debut BMW X7 na autosalonu ve Frankfurtu, která automobilka dokonce i potvrdila, poté ale mlčela jako hrob. Žijeme nicméně v době digitální, pročež došlo k očekávanému - tedy k úniku oficiálních fotek už v době, kdy BMW stále mlčí. A tak si novinku můžeme předčasně prohlédnout v plné kráse zvenčí i zevnitř.

Prozatím jde pouze o koncept, pročež bychom se neměli divit trochu přehnané stylizaci, u BMW ale nemají ve zvyku střílet studiemi do prázdna. Sériový vůz tak dozná jen jistého zjemnění a i ve výrobě lze čekat čelní maska masku pomalu větší než u takového Cadillacu Escalade. U konceptu ji pak dělají společnost především vertikální elementy - zejména vstupy vzduchu na předním a zadním nárazníku či výdechy za předními koly. Světlomety na obou koncích vozu jsou pro změnu co nejužší.

Výsledek nepůsobí zrovna uceleným dojmem. Z některých úhlů se zkrátka BMW X7 tváří jako vysoký vůz, z jiných pak jako široký. Nemůžeme se tedy dočkat odhalení sériového provedení, které zřejmě ony vstupy vzduchu poněkud zkrotí. Díky tomu by mnichovská „limuzína se zvýšenou stavbou karoserie“ mohla vypadat více k světu.

K mnohem větším změnám u produkčního modelu dojde v interiéru, ačkoliv počítat můžeme se zachováním základního principu architektury palubní desky. Zákazníci tedy dostanou k dispozici digitální přístrojový štít, s nímž bude spárován volně stojící centrální displej. Řadu funkcí pak bude možné ovládat nejen dotykem, ale i hlasem nebo gesty.

Lze samozřejmě předpokládat, že koncept je napěchovaný i mnoha asistenčními systémy, mezi něž se zařadí semi-autonomní řízení či automatický parking. Vůz lze totiž brát jako řadu 7 se zvýšeným podvozkem, pročež na zadních sedadlech BMW X7 najdou cestující dostatek prostoru i komfortu. Vše pak završuje záplava jemné kůže.

Přesunout se můžeme pod kapotu, kde by koncept měl užívat plug-in hybridní ústrojí složené z přeplňovaného benzinového dvoulitru, elektromotoru a paketu lithium-iontových baterií. Toto kombo již známe z BMW 740e iPerformance, v jehož případě akumulátory mají kapacitu 9,2 kWh a dojezd na elektřinu byl vypočítán na 40 km.

Zda přesně v tomto provedení plug-in hybridní ústrojí zamíří i pod kapotu sériového modelu, není jisté. Upřesnění bychom ale mohli čekat již zítra, kdy bude BMW X7 představeno oficiálně. Živý debut se pak odehraje ve zmiňovaném Frankfurtu, produkční vůz čekejme pravděpodobně příští rok v Detroitu nebo Ženevě.


Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 1 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 01Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 2 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 02Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 3 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 03Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 4 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 04Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 5 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 05Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 6 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 06Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 7 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 07Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 8 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 08Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 9 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 09Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 10 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 10Nové BMW X7 odhaleno únikem, jako koncept s obřími ledvinkami - 11 - BMW X7 iPerformance Concept 2017 prvni foto 11
Vzhled BMW X7 nám odhalují uniknuvší fotky. Techniku si pak budeme moci více přiblížit již zítra, kdy se odehraje virtuální debut

Zdroj: Wheelsage

Petr Prokopec

Diskuze 23 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše