Nové Hyundai i20 předčasně odhaleno únikem, nevypadá jako žádné jiné mini

Designu ve stylu posledních novinek značky se dočkalo Hyundai i20 pro modelový rok 2020. Bude tak snáze rozeznatelný od veškeré zbylé dnešní produkce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Hyundai i20 předčasně odhaleno únikem, nevypadá jako žádné jiné mini

18.2.2020 | Mirek Mazal

Nové Hyundai i20 předčasně odhaleno únikem, nevypadá jako žádné jiné mini

/

Designu ve stylu posledních novinek značky se dočkalo Hyundai i20 pro modelový rok 2020. Bude tak snáze rozeznatelný od veškeré zbylé dnešní produkce.

Korejské Hyundai už dávno není chrličem pozvolna se rozpadajících aut, naopak patří mezi nejinovativnější značky automobilového světa. Zapáchající interiéry levně působících modelů vystřídalo prostředí úspěšně konkurují evropské i japonské produkci a i jízdní projev je srovnatelný s etablovanými modely ze starého kontinentu.

Pokrok Hyundai je vidět každým rokem, v segmentu nejmenších vozidel loni přišla modernizace městského provedení i10 a letos můžeme očekávat inovace většího sourozence i20. Zatím jen prostřednictvím úniku vyšlo na povrch, že korejský kompakt převzal svěží design kombinovaný četným tvarováním ostrých linek i jemnějších prohlubní. Návrhářům se podařilo oběma novinkám nasadit originální podobu, což je v dnešní záplavě stejných aut docela obdivuhodný výkon.

Design i20 nelze zaměnit s žádnou jinou značkou, kompletně přepracovaný automobil bude rozpoznatelný na kilometry už jen kvůli novému světelnému podpisu zadních lamp spojených tlustou linkou s LED. Koncové svítilny zabíhají daleko do boků vozu, což je druhý nezaměnitelný znak dosud utajovaného provedení. Další změnou prošla nyní agresivnější maska charakteristická výraznou mřížkou širokého krytu chladiče rozděleného pouze znakem automobilky a registrační značkou. Agresivní pohled podtrhují zamračené reflektory s denním svícením pomocí diodového proužku.

Příslušnost k novému designovému stylu Hyundai dokazuje stoupající linie konce zadních dveří. Vyvýšená karoserie nad víkem nádrže přímo kopíruje tvarový styl menšího sourozence i10. Oba vozy jsou exteriérově velmi příbuzné, na spojitosti v interiéru si musíme zatím počkat. Architektura kokpitu zůstává překvapením, ačkoliv se očekává přepracovaná kabina vyzbrojená nejnovějšími technologiemi jako digitální sdružené přístroje, široký dotykový displej nebo obsáhlejší informační systém.

Co se motorů týče, pravděpodobně lze počítat s litrovým tříválcem 1,0 T-GDI, možná zůstane 1,2litrový atmosférický čtyřválec, ale téměř jistě přijde elektrifikovaná varianta umožňující udržet emisní hodnoty pod přísnými normami. Údajně se můžeme těšit na výkonnou verzi i20 N, kterou by mohlo hnát kupředu cca 200 koní z přeplňovaného čtyřválce o objemu 1,6 litru. Upřesnění neověřených předpokladů proběhne nejpozději za dva týdny na skomírajícím ženevském autosalonu.


Nové Hyundai i20 předčasně odhaleno únikem, nevypadá jako žádné jiné mini - 1 - Hyundai i20 2020 unik prvni 01Nové Hyundai i20 předčasně odhaleno únikem, nevypadá jako žádné jiné mini - 2 - Hyundai i20 2020 unik prvni 02Nové Hyundai i20 předčasně odhaleno únikem, nevypadá jako žádné jiné mini - 3 - Hyundai i20 2020 unik prvni 03Nové Hyundai i20 předčasně odhaleno únikem, nevypadá jako žádné jiné mini - 4 - Hyundai i20 2020 unik prvni 04Nové Hyundai i20 předčasně odhaleno únikem, nevypadá jako žádné jiné mini - 5 - Hyundai i20 2020 unik prvni 05Nové Hyundai i20 předčasně odhaleno únikem, nevypadá jako žádné jiné mini - 6 - Hyundai i20 2020 unik prvni 06
Hyundai i20 modelového roku 2020 bylo odhaleno únikem, vyznačuje se ostřeji řezanými liniemi

Zdroj: Worldscoop

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše