Nové Hyundai Santa Fe se ukázalo i v evropské verzi, nabídkou motorů zariskuje

Krátce po světové premiéře v Koreji ukázalo Hyundai své nové Santa Fe i v provedení, ve kterém bude k mání u nás. Liší jen v detailech, ale liší se.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Hyundai Santa Fe se ukázalo i v evropské verzi, nabídkou motorů zariskuje

23.2.2018 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Nové Hyundai Santa Fe se ukázalo i v evropské verzi, nabídkou motorů zariskuje

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Krátce po světové premiéře v Koreji ukázalo Hyundai své nové Santa Fe i v provedení, ve kterém bude k mání u nás. Liší jen v detailech, ale liší se.

Nové Hyundai Santa Fe jsme si mohli poprvé představit včera ráno. Korejci nás přitom docela překvapili, neboť během živé prezentace nevyrukovali jen s několika narychlo seskládanými předprodukčními exempláři, ale vytáhli rovnou celou armádu produkčních. Zároveň uvedli, že dieselový motor nenabídnou pouze ve své domovině, ale zamíří s ním také do Spojených států. Zcela logicky nás tak zajímala evropská verze, neboť ta bude muset bojovat s averzí vůči dieselům.

Jak se nyní ukazuje, Hyundai se bude muset připravit na opravdu zuřivou bitvu, zvláště v některých zemích. Santa Fe totiž bylo odhaleno také v evropském provedení, a to s ničím jiným než s diesely nepočítá. Zákazníci tedy budou moci volit mezi dvoulitrem naladěným na 150 nebo 182 koní, případně pak mezi 2,2litrovou jednotkou produkující koní 200.

Všechny pohonné jednotky bude možné spárovat se šestistupňovým manuálem nebo sedmistupňovým automatem. V prvním případě je volba vždy spojena s pohonem předních kol, ve druhém pak pro změnu se systémem 4x4. Jedinou výjimkou je vrcholný agregát, v jehož případě lze překvapivě počítat i přes dvouspojkový automat pouze s předokolkou.

Santa Fe 2,2 CRDi přitom zvládá akceleraci z klidu na stovku za 9,7 sekundy a maximálku 205 km/h, v případě dvoulitrové verze disponující 182 koňmi lze pro změnu počítat s 10sekundovou akcelerací a nejvyšší rychlostí 201 km/h. Další data zatím nejsou k dispozici, pročež lze zmínit objem zavazadelníku, který narostl o čtyřicet litrů na 625 l.

Díky nárůstu vozu na 4,77metrovou délku a 2,77metrový rozvor lze počítat také s větším prostorem uvnitř, kupříkladu místo pro nohy ve druhé řadě sedadel narostlo o 38 milimetrů. Více si řekneme v Ženevě, kde by novinka měla debutovat. Aktuálně tak jen přihodíme prvních pár fotek evropské verze, rovnou v sedmimístné variantě.


Nové Hyundai Santa Fe se ukázalo i v evropské verzi, nabídkou motorů zariskuje - 1 - Hyundai Santa Fe 2018 EU verze prvni foto 01Nové Hyundai Santa Fe se ukázalo i v evropské verzi, nabídkou motorů zariskuje - 2 - Hyundai Santa Fe 2018 EU verze prvni foto 02Nové Hyundai Santa Fe se ukázalo i v evropské verzi, nabídkou motorů zariskuje - 3 - Hyundai Santa Fe 2018 EU verze prvni foto 03Nové Hyundai Santa Fe se ukázalo i v evropské verzi, nabídkou motorů zariskuje - 4 - Hyundai Santa Fe 2018 EU verze prvni foto 04Nové Hyundai Santa Fe se ukázalo i v evropské verzi, nabídkou motorů zariskuje - 5 - Hyundai Santa Fe 2018 EU verze prvni foto 05
První snímky evropského Hyundai Santa Fe nám odhalují i tři řady sedadel

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše