Nové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel

Může se zdát, že na čelních světlech aut už není co vymýšlet, nekonečná kreativita designérů nás ale dokola přesvědčuje o opaku. Hyundai nyní budou mít světla zvláštně se prolínající s čelní maskou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel

20.10.2019 | Petr Miler

Nové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Může se zdát, že na čelních světlech aut už není co vymýšlet, nekonečná kreativita designérů nás ale dokola přesvědčuje o opaku. Hyundai nyní budou mít světla zvláštně se prolínající s čelní maskou.

Kdysi se prodávalo i u nás jako vrchol toho, co může Hyundai nabídnout, dnes zůstává k dispozici jen na jiných trzích a ani tam už neplatí za vrchol. Řeč je o modelu jménem Grandeur, někde zvaném též Azera, který byl ještě v minulé dekádě skutečně tím nejlepším, co si šlo od Korejců koupit, a to i v České republice. Poté od něj převzaly štafetu modely Genesis (které se u nás mimochodem též už neprodávají), Grandeur ale dál zůstává v nabídce jako symbol jakéhosi lidového luxusu.

Tento typ vyjel na silnice ve své šesté generaci teprve v roce 2017, jak už to ale u asijských značek bývá, přes relativní úspěch na trhu se rychle dočká výrazné modernizace. A je tak velká, že mnozí si budou myslet, že jde o úplně nový vůz, třebaže se jistě jedná jen o facelift dosavadního provedení.

Dokladují to fotky zcela nemaskovaných exemplářů, které byly pořízeny v prostorách automobilky zřejmě přímo zaměstnanci Hyundai a vystaveny na internetových fórech. Zachycují skutečně razantní proměnu předních i zadních partií, na nichž se nejvíce změnila světla. Ta zadní, táhnoucí se přes celé víko zavazadelníku až do zadních blatníků, až tak nepřekvapí, už jsme je viděli jinde, ta čelní ale ano.

Zhasnutá se jen zařezávají do masky chladiče, ale podívejte se, co se stane, když se rozsvítí. Korejci zjevně integrovali LEDky pro denní svícení do části „otvorů” (většina bude jen naznačená a zaslepená) masky, takže na hlavní světlomety relativně přirozeně navazují a jejich světlo se jakoby vytrácí směrem ke středu masky chladiče ukazujíc na logo značky.

Něco takového jsme ještě neviděli a je to rozhodně zajímavé, třebaže nevíme, zda hezké. Rozhodně ale jde o další krok Korejců k avizované eliminaci čelních světel, neboť koncept, na kterém už vůbec nebyla patrné, měl příď řešenou velmi podobně. Akorát body, které tady slouží jako denní světla, u něj sloužily díky odlišné technologii jako světla hlavní. V některé z příštích generací korejských aut tak mohou klidně zůstat jen ta.

Prohlédnout si můžeme také kabinu, která je též pojatá zajímavě a nešetří displeji ani stylovým osvětlením. V případě techniky nebylo zatím ni potvrzeno, neočekávejme ale podstatné změny - čtyřválec 2,4 jako základ, šestiválce 3,0 a 3,5 s výkonem až 290 koní jako lepší alternativy a pohon předních kol přes 6- nebo 8stupňový automat budou nejspíše zachovány. Oficiální premiéru čekejme v nejbližších týdnech, auto je zjevně hotové.


Nové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel - 1 - Hyundai Azera Grandeur 2020 spy 01Nové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel - 2 - Hyundai Azera Grandeur 2020 spy 02Nové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel - 3 - Hyundai Azera Grandeur 2020 spy 02aNové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel - 4 - Hyundai Azera Grandeur 2020 spy 02bNové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel - 5 - Hyundai Azera Grandeur 2020 spy 03Nové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel - 6 - Hyundai Azera Grandeur 2020 spy 04Nové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel - 7 - Hyundai Azera Grandeur 2020 spy 05Nové luxusní Hyundai předčasně ukázalo dosud neviděné řešení předních světel - 8 - Hyundai Azera Grandeur 2020 spy 06
Inovované Hyundai Grandeur alias Azera působí o dost jinak než dosavadní provedení, zejména pak díky řešením světel vepředu o vzadu

Zdroje: [https://ruliweb.com/community/board/300143/read/44458467 Ruliweb] a Bobaedream přes Carscoops

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše