Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nové Mini 2014 nafoceno bez maskování, vypadá ale pořád skoro stejně
2.7.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britsko-německá novinka se ukáže v Los Angeles. S novou platformou UKL1 představí poprvé i pětidvířko, pod kapotou pak nabídne i tříválce.
Mnichovská automobilka by si očividně měla lépe hlídat své zaměstnance a dodavatele, především pak ty, kteří mají co do činění s produkcí oficiálních fotografií. Nové Mini totiž bylo během takového focení nachytáno stejným způsobem, jako před nedávnem BMW řady 2. Je tedy zřejmé, že se odněkud z automobilky trousí informace. I když nám to vlastně vůbec nevadí, neboť jen díky této neopatrnosti si můžeme prohlédnout třetí generaci novodobého Mini pěkně ze všech stran.
Ve srovnání s modelem předchozím se ale na první pohled prakticky nic nezměnilo. Znalci možná sem tam nějakou tu drobnost odhalí, ovšem až při bližším zkoumání. Přičemž asi nejpatrnější je kroužek z LEDek obepínající hlavní světlomety a o poznání více skloněné čelní okno. Stejně jako dříve se pak modely Cooper S budou pyšnit průduchem v čelní kapotě, zatímco obyčejnější Cooper dostane celistvý kus plechu.
Pár změn je patrných také vzadu, kde se objevují mnohem větší světlomety a poupraven byl rovněž nárazník (kromě zadního i ten přední). Ten nejvýraznější odklon od současného Mini se ovšem nachází pod kapotou - novinka modelového roku 2014 totiž jako první dostane novou platformu UKL1, která je určena přibližně dvaceti vozům z produkce Mini i BMW. Ta je přitom důvodem, proč vůz naroste ve svých rozměrech, čímž se vysvětluje existence pětidvířka.
Univerzálnost platformy, která primárně počítá s pohonem předních kol (připojitelná zadní náprava by neměla být problémem), pak má spojitost se snahou Mini zredukovat svou modelovou řadu a nabídnout jen takové verze, jaké budou zákazníci opravdu chtít. UKL1 totiž umožní konfiguraci jakéhokoliv rozvoru, šířky a výšky. Objevit by se tak prý mohla i mnohem větší verze modelu Countryman.
Po stránce motorické pak britsko-německá novinka bude profitovat u základních modelů z nově představených 1,5litrových tříválců, zatímco vrcholné verze Cooper S a John Cooper Works bude i nadále pohánět přeplňovaný 1,6litrový čtyřválec. Jeho výkon i další data bychom se měli dozvědět v listopadu na autosalonu v Los Angeles, přičemž hned na jaře 2014 nové Mini zamíří do prodeje.
Prohlédněte si všechny špionážní fotky nemaskovaného Mini 2014 v galerii na Carscoops.com,


Nové Mini bylo stejně jako před nedávnem BMW řady 2 nachytáno při oficiálním fotografování. Na snímcích vidíte Cooper S, méně výkonný model si můžete prohlédnout třeba ve zmíněné galerii na Carscoops
Zdroj: Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Moderní nesmysly v autech neberou konce, Číňané začali prodávat auto s otevíráním dveří gesty
před 5 hodinami
Volha začala odhalovat svůj první moderní vůz, nepřipomíná vám něco? I pod kapotou je starý známý
včera
„Bugatti pro chudé” ukázalo svou dynamiku v praxi. I v rukou amatérů je tak rychlé, že mu nestačí ani skutečné Bugatti
19.3.2026
Nové na MotoForum.cz
- Než začalo pršet, byl nejrychlejším Johann Zarco včera 21:20
- Filip Salač přímo do Q2 včera 19:15
- Úvod v Brazílii včera 17:42
- Problémy s počasím ovlivnily úvodní den GP Brazílie včera 14:38
- MV Agusta Rush Titanio: extrémní naháč včera 08:00
Nejnovější články
Čína ovládá už 70 procent trhu s bateriemi a chce plnou kontrolu, tolik k diverzifikaci zdrojů ve stínů současných patálií s ropou
před hodinou
Motor bez špetky elektrifikace, ruční řazení. Další obyčejný a levný nový Fiat pro EU ukazuje, jak se Stellantis mění před očima
před 3 hodinami
Renault ukázal spásu svých elektrických modelů. Jmenuje se „spalovací motor”
před 3 hodinami
Moderní nesmysly v autech neberou konce, Číňané začali prodávat auto s otevíráním dveří gesty
před 5 hodinami
Čínské auto se vzhledem a rychlostí Porsche, ale za cenu Octavie, se ukázalo v novém. Za 34 minut se ho prodalo tolik co Škod za měsíc
před 6 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
