Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto

Je to čerstvá novinka, která se sotva začala pořádně prodávat, její pouť životem tím ale teprve začíná. Její další štací je Rusko, kde z ní stvoří levnější Ladu i dražší Renault.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto

14.3.2021 | Petr Miler

Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto

/

Foto: Dacia

Je to čerstvá novinka, která se sotva začala pořádně prodávat, její pouť životem tím ale teprve začíná. Její další štací je Rusko, kde z ní stvoří levnější Ladu i dražší Renault.

Renault je jednou z těch automobilek, které nebyly v nejlepší kondici už před příchodem koronaviru a stále trvající pandemie se všemi svými dopady jim zasadila další těžko ránu. Francouzi ale na trhu přežili během skoro 123 let existence už leccos a ani tentokrát nedají kůži lacino. Angažovali tak dosavadního šéfa Seatu Luca de Mea, který rozhodně ví, jak udělat ze ztrátové automobilky prosperující firmu a činí se.

Jeho rozsáhlé plány se netýkají jen samotného Renaultu, ale i jeho dceřiných firem, jejichž fungování se pokusí jaksepatří zefektivnit. Dotknou se tak i dvou levných značek skupiny - rumunské Dacie, kterou francouzská firma ovládá kompletně, a Lady, v níž drží kontrolní podíl. Některé jejich produkty tak budou prakticky jedním a tímtéž, což se v menší míře děje i dnes, do budoucna ale bude řádně zatopeno pod kotlem a vše dále ještě více propojeno s Renaultem.

Stejné základy tak budou sdílet třeba i nová Lada Niva s velkým SUV Dacie, nezůstane ale jen u ní. Fotky a informace lidí z obvykle dobře informovaného profilu AvtoVAZ News na sociální síti VKontakte tak zachycují, jak už v Toljatti probíhají testy nové generace Dacie Sandero Stepway, která se ale pod svým standardním označením v Rusku rozhodně prodávat nebude.

Rusové z ní jednak udělají Renault, který se bude vyrábět právě v továrně Lady v Toljatti, což znamená jen částečný posun dosavadních praktik. Současně z ní ale má vzniknout nová Lada, pravděpodobně druhá generace modelu Granta. Jinými slovy - Francouzi vezmou jednu techniku nové Dacie, udělají z ní dražší Renault vyráběný levně v Rusku a současně něco podobného nabídnout v ořezané podobě pod značkou Lada. Chytré.

Vše ještě zabere čas, jsme na počátku celého procesu, proto se také musíme zatím spoléhat jen na neoficiální informace. Pokud jsou ale pravdivé, pak nový Renault Sandero vstoupí do prodeje v roce 2022, nová Lada Granta pak ještě později. Níže přikládáme fotky nové Dacie Sandero Stepway, která se změní v Renault zřejmě jen s minimálními úpravami. Fotky jejího prototypu případně najdete na zdrojovém odkazu.


Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 1 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 01Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 2 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 02Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 3 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 03Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 4 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 04Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 5 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 05Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 6 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 06Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 7 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 07Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 8 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 08Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 9 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 09Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 10 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 10Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 11 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 11Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 12 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 12Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 13 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 13Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 14 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 14Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 15 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 15Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 16 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 16Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 17 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 17Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 18 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 18Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 19 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 19Novou nejlevnější Dacii v terénním nafotili u Rusů, udělají z ní ještě levnější i dražší auto - 20 - Dacia Sandero Stepway 2021 nove 20
Nová Dacia Sandero Stepway se sotva prodává a Rusové z ní už dělají dražší Renault. A nejen ten, změní se také v novou levnější Ladu Granta. Ilustrační foto: Dacia

Zdroj: AvtoVAZ News@VKontakte

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše