Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu

Dostát svému původnímu jménu, Sonderklasse, chce zjevně nová generace špičky nabídky Mercedesu. Automobilka se rozhodla redefinovat komfort i luxus a nedá se říci, že by nemohla uspět.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu

13.8.2020 | Petr Prokopec

Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu

/

Foto: Mercedes-Benz

Dostát svému původnímu jménu, Sonderklasse, chce zjevně nová generace špičky nabídky Mercedesu. Automobilka se rozhodla redefinovat komfort i luxus a nedá se říci, že by nemohla uspět.

Stávající prodeje Mercedesu třídy S již nejsou na takové úrovni jako v předchozích letech. Stojí za tím do jisté míry také koronavirus, nicméně i bez pandemie by vlajková loď třícípé hvězdy již poněkud strádala. Dáno je to tím, že generace W222 byla představena již před sedmi lety. Automobilka navíc již oznámila, že 2. září letošního roku ukáže nástupce. Značná část movité klientely tak rázem zaklapla peněženky a obrnila se trpělivostí. Nově odhalený pohled na kabinu přitom dokazuje, že učinila velmi dobře.

Začíná být stále jistější, že nové „eSko“ opětovně posune laťku pro konkurenci do vyšších sfér. Interiér totiž působí velmi uvolněným dojmem, zvláště pokud zvolíte unikátní dřevěné dekory, jež svým stylem odkazují na dřevěné verandy či jachty. I proto může mít materiál otevřené póry a je protkán hliníkovými lištičkami. Kromě maximálního komfortu byl přitom důraz kladen na eleganci, kvalitu a jakousi lehkost bytí.

Ve srovnání s interiéry současných modelů Mercedesu tu máme zásadní změny v rámci architektury. Palubní desce sice nadále dominují dva rozměrné digitální displeje, z nichž jeden supluje přístrojový štít, ovšem značka je již nepropojila do jediného panelu. Místo toho zde máme jednu obrazovku usazenou tradičně za volantem, ta druhá ve formě tabletu pak okupuje středovou konzoli. Za ní lze počítat s prostorem pro drobnosti.

Díky této změně byly přesunuty prostřední výdechy klimatizace až na vršek palubky, přičemž kulatý design byl nahrazen hranatými tvary. Týká se to i těch bočních, jenž jsou ovšem stylizovány vertikálně a nikoliv horizontálně jako ve středu. To je nicméně asi jediný nesoulad, nad kterým se pozastavit, jinak si klimatizaci budete pochvalovat. Značka totiž přichází s technologií Energizing Air Control, jenž úspěšně bojuje s jemným prachem či pyly a pachy.

Na klimatizaci jsou navázané další podpůrné systémy Energizing Comfort, jež se starají o vaše pohodlí. Stisk jediného tlačítka vám tak umožní nejen nastavit ideální teplotu, vašemu stavu bude uzpůsobeno i osvětlení. A na základě informací o cestách, jež mohou být propojeny s vaším pracovním diářem, vám vůz případně i doporučí, zda byste se náhodou neměli zastavit ve fitness nebo wellness centru.

Dodat pak už můžeme jen tolik, že zákazníci budou moci volit mezi verzí s krátkým a dlouhým rozvorem, stejně jako mezi pěti variantami zadních sedadel. Dopřát si mohou třímístnou lavici se sklopnou středovou konzolí, stejně jako dvojici nezávislých a více polohovatelných křesel, jež dělí konzole pevná. Vůči stávající generaci přitom měl narůst prostor zejména pro nohy u jakéhokoliv provedení, pro něž se rozhodnete.


Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 1 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 01Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 2 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 02Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 3 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 03Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 4 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 04Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 5 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 05Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 6 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 06Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 7 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 07Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 8 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 08Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 9 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 09Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 10 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 10Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 11 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 11Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 12 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 12Nový Mercedes třídy S poprvé ukázal svůj interiér, víc než auto připomíná jachtu - 13 - Mercedes-Benz S-Class 2020 interier 13
Nový Mercedes třídy S hodlá nejen znovu nastavit laťku v rámci komfortu a elegance, ale ještě ji posunout o notný kus výše. Foto: Mercedes-Benz

Zdroj: Mercedes-Benz

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše