Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní

Nemáme nyní na mysli majáky nebo sirény, takové jsou lidem mimo bezpečnostní složky tak jako tak zapovězeny. Jde tu o jiné možnosti, tohle auto totiž neslouží jen lidem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní

23.3.2020 | Petr Miler

Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nemáme nyní na mysli majáky nebo sirény, takové jsou lidem mimo bezpečnostní složky tak jako tak zapovězeny. Jde tu o jiné možnosti, tohle auto totiž neslouží jen lidem.

V České republice používá policie auta značky Škoda tak nějak ze zvyku, domácí trh ale není tím jediným, kde si našla u podobných institucí zastání. Vozy české značky není těžké zahlédnout v „uniformě” například v Rusku, Rakousku a nebo třeba ve Velké Británii. Právě pro tamní policisty připravila škodovka nový speciál, který ale v prvé řadě nemyslí ani tak na policisty samotné, jako spíše na jejich věrné pomocníky - psy.

Vznikl z největšího modelu značky, tedy z Kodiaqu, který nyní pojme už jen dvojici lidských cestujících vpředu. Celý zbytek vozu je vyčleněn pro psy, pro které může být v zadních partiích vyčleněna jedna nebo dvě improvizované boudy. Když se milovníci zvířat zadívají na mříže, které jim brání místo opustit, pomyslí si možná cosi o krutosti, v tomto autě ale není s nikým jiným zacházeno lépe než se psy.

Auto kvůli nim dostalo dodatečnou klimatizační jednotku, který se stará o udržování ideální teploty, ať už v létě nebo v zimě. Aby se nestalo, že psi zůstanou uvězněni v autě třeba v případě nehody, existuje možnost dostat je ven nejen skrze víko zavazadelníku, ale i předními partiemi. A pokud se ptáte, jak o ně bude postaráno třeba v létě, kdy policisté budou muset vyrazit do akce bez nich, i na to se myslelo.

Kodiaq je jako jiné policejní speciály vybaveno řadou zvláštních funkcí, jejichž ovládání probíhá skrze dodatečný panel v kabině. Na tom najdeme i tlačítko „Run Lock”, po jehož zmáčknutí vám auto dovolí zacházet s ním, jako by bylo vypnuté a přitom jej nechat v chodu. Pokud tedy např. policisté musí opustit vůz, nechat psy uvnitř a k tomu třeba i nechat spuštěné majáky, mohou auto zamknout a nechat přitom jeho motor běžet - klimatizace zůstane v chodu a přídavná světla nevybijí akumulátor. Něco takového dovolí některé vozy i sériově, třeba BMW s bezklíčovým vstupem, modely koncernu VW ale nikoli.

Jsme přesvědčeni, že takové možnosti by ocenili i jiní kupci, pro které je pes nejlepším přítelem, nevíme ale o tom, že by cokoli ze zmíněného mělo být k dispozici pro běžné zákazníky. Pro policii bude vůz v nabídce se dvěma benzinovými a dvěma naftovými motory s výkony od 150 do 240 koní (zjevně tedy lze mít i „psí” Kodiaq RS) za blíže neupřesněné ceny.


Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní - 1 - Skoda Kodiaq special policie psi 2020 01Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní - 2 - Skoda Kodiaq special policie psi 2020 02Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní - 3 - Skoda Kodiaq special policie psi 2020 03Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní - 4 - Skoda Kodiaq special policie psi 2020 04Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní - 5 - Skoda Kodiaq special policie psi 2020 05Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní - 6 - Skoda Kodiaq special policie psi 2020 06Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní - 7 - Skoda Kodiaq special policie psi 2020 07Nový policejní speciál Škody má řadu neobvyklých funkcí, které by ocenili i jiní - 8 - Skoda Kodiaq special policie psi 2020 08
Nový policejní speciál Škody myslí hlavně na psi, některé jeho možnosti by jistě ocenili i jiní kupci

Zdroj: Škoda Auto

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše