Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš

Zvenčí i zevnitř působí pátá generace Clia o hodně vyspěleji než ta čtvrtá, kterou brzy nahradí. Už před oficiální premiérou to víme díky úniku sady fotek přes Instagram.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš

29.1.2019 | Petr Prokopec

Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš

/

Zvenčí i zevnitř působí pátá generace Clia o hodně vyspěleji než ta čtvrtá, kterou brzy nahradí. Už před oficiální premiérou to víme díky úniku sady fotek přes Instagram.

Dnes večer můžeme očekávat slavnostní odhalení již páté generace Renaultu Clio. Pokud jste nedočkaví, můžeme si malého Francouze představit již nyní - na internet unikly první snímky exteriéru. Interiér pak ukázala automobilka sama, zároveň s fotkami poslala do světa i kratší tiskovou zprávu. Víme tedy stoprocentně, že nové Clio nabídne kromě klasického analogového přístrojového štítu i virtuální kokpit. Ten navíc bude dostupný ve dvou velikostech - 7 a 10 palců - přičemž ta větší umožní i zobrazení navigace.

Nepůjde o jediné obrazovky ve voze, dále je možné počítat také s displejem multimediálního systému. Ten vůči dosluhujícímu provedení narostl ze 7 na 9,3 palce, přičemž je inspirován větším modelem Espace a natáčí se směrem k řidiči. Renault přitom poukazuje na fakt, že v kombinaci s 10palcovým digitálním přístrojovým štítem nabízí Clio největší obrazovky ve své kategorii. Je ale více než jasné, že toto prvenství bude doprovázet také vyšší cena.

Stejně jako Ford Fiesta se i Renault zamířil výše, za čím stojí nejen ony displeje, ale také použité materiály. Horní část palubní desky je proto měkčená, na středové konzoli pak najdeme tlačítka jako z klavíru. Francouzi navíc nabízí značnou individualizaci, již může doplnit ambientní osvětlení. Nechybí ani integrované přihrádky včetně plochy pro indukční dobíjení mobilních telefonů. A aby toho nebylo málo, anatomičtější jsou i sedadla.

Renault mimo jiné zapracoval také na ergonomii, vyvýšen tak byl středový tunel, řadicí páka se posunula blíže k řidiči. Přední sedadla dostala větší vybrání v zadní části, což zvětšilo prostor pro kolena cestujících vzadu. Očekávat pak nejspíše můžeme i nárůst zavazadelníku, na potvrzení je ale třeba vyčkat ještě pár hodin. Vůz stojí na platformě CMF-B, jež umožňuje integraci většího množství elektroniky.

Stejně jako kabina je pak většími modely značky inspirován také exteriér. I v případě Clia je tak možné počítat se zalomenými předními světly, ty ale nezasahují až tak moc do předního nárazníku. Vše tak působí kompaktněji, pohledněji a vlastně i vyspěleji. Renault navíc vše ještě hodlá umocnit představením zcela nové linie R.S.Line, stejně jako dorazí úroveň výbavy Initiale Paris. Jak tedy již bylo řečeno, nové Clio se na trhu posouvá výše.

Obdobným procesem prošla i Fiesta. V Česku malý Ford oslovil menší množství zákazníků než předchozí generace, celoevropské registrace ale jsou víceméně na stejných číslech, jako tomu bylo předloni. Ve srovnání s předchozími léty jde sice o lehčí úpadek, nicméně ekonomickou bilanci firmy by to mohlo zlepšit, což v Evropě potřebuje jako sůl. Po tomtéž nejspíše touží i Renault, jeho úspěch u nás však stejně jako v případě modrého oválu bude záviset hlavně na ceně.


Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 1 - Renault Clio 2019 novy unik vse 01Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 2 - Renault Clio 2019 novy unik vse 02Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 3 - Renault Clio 2019 novy unik vse 03Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 4 - Renault Clio 2019 novy unik vse 04Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 5 - Renault Clio 2019 novy unik vse 05Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 6 - Renault Clio 2019 novy unik vse 06Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 7 - Renault Clio 2019 novy unik vse 07Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 8 - Renault Clio 2019 novy unik vse 08
Nová generace Renaultu Clio je zvenčí inspirována většími modely značky...

Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 9 - Renault Clio 2019 novy unik vse 09Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 10 - Renault Clio 2019 novy unik vse 10Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 11 - Renault Clio 2019 novy unik vse 11Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 12 - Renault Clio 2019 novy unik vse 12Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 13 - Renault Clio 2019 novy unik vse 13Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 14 - Renault Clio 2019 novy unik vse 14Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 15 - Renault Clio 2019 novy unik vse 15Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 16 - Renault Clio 2019 novy unik vse 16Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 17 - Renault Clio 2019 novy unik vse 17Nový Renault Clio kompletně odhalen únikem, míří o hodně výš - 18 - Renault Clio 2019 novy unik vse 18
...jimž se blíží i zpracováním interiéru. Ten bude možné osadit až 10palcovým digitálním přístrojovým štítem a 9,3palcovou centrální obrazovkou

Zdroj: cardesignworld@Instagram

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše