Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu?

Kontroverzní systém znepříjemňující údržbu je zatím záhadou, shodné pohonné jednotky či pětistupňový manuál jsou však již potvrzeny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu?

20.3.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kontroverzní systém znepříjemňující údržbu je zatím záhadou, shodné pohonné jednotky či pětistupňový manuál jsou však již potvrzeny.

Novou generaci Smartu ForTwo jsme očekávali již v Ženevě, na výstaviště Palexpo však nakonec dorazila jen exkluzivní verze stávajícího provedení. A také nový Renault Twingo, který byl s německým prckem vyvíjen společně a kolem jehož systému otevírání kapoty jsme zvedli nemalou dávku otazníků. Tomu se ovšem nikdo nemůže divit, neboť daná poutka a odsuvný plast skutečně zdvihají obočí už třeba jen tím, že jde o ty komponenty, které se v zimě špiní nejčastěji. Na dolití vody do ostřikovačů tak budou rukavice potřeba i za předpokladu, že k vozu přistoupíte z boku.

Od daného tématu bychom ovšem rádi odbočili, i když jednu otázku si ještě neodpustíme. Díky oznámenému sdílení až 70 procent komponentů chystaného Smartu právě s třetí generací Renaultu Twingo nás totiž zajímá, zda ForTwo dostane obdobný systém. Tato skutečnost však zatím nebyla ani potvrzena, ani vyvrácena, i když minimálně se změnou rozměrů kapoty se počítat dá. Zatímco francouzský vůz měří na délku 3 581 mm, Smart zůstane na 2 692 milimetrech, jež měří stávající generace.

O trochu blíže k Renaultu ovšem bude mít verze ForFour, která by měla narůst na 3 505 mm. Design se však má výrazně lišit. Přičemž podle šéfky Smartu Annette Winkler dostanou oba německé modely tradiční středový sloupek zasazený do dveří. To ostatně potvrzují i špionážní fotky, na kterých se již představuje nová generace modelu ForTwo a nikoliv prototyp s nasazenými panely předchůdce.

Kromě toho pouze Smart ForTwo bude modelem, který nabídne posez pro dva, neboť jak Twingo, tak i ForFour zůstanou u čtyřmístné konfigurace. Kde se ovšem věci shodují, to je pětistupňový manuál a motorový prostor. Pro všechny tři modely jsou totiž určeny tříválcové motory, z nichž přeplňovaný agregát 0,9 TCe nabízí 90 koní, zatímco u atmosféry 1,0 SCe dostanete koní 70.

Smart by měl být nabízen také s elektrickým pohonným ústrojím, to však nebude k mání od začátku prodeje. Ten je přitom naplánován na konec letošního roku, zatímco premiéra proběhne na pařížském autosalonu. Tedy ta živá, virtuálně se ovšem oba modely mají odhalit v průběhu léta. Uvidíme, jestli s podivnou kapotou, nebo bez ní...


Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu? - 1 - Smart ForTwo 2015 spy foto 01Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu? - 2 - Smart ForTwo 2015 spy foto 02Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu? - 3 - Smart ForTwo 2015 spy foto 03Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu? - 4 - Smart ForTwo 2015 spy foto 04Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu? - 5 - Smart ForTwo 2015 spy foto 05Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu? - 6 - Smart ForTwo 2015 spy foto 06Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu? - 7 - Smart ForTwo 2015 spy foto 07Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu? - 8 - Smart ForTwo 2015 spy foto 08Nový Smart ForTwo dostane 70 procent dílů z Renaultu Twingo. I přední kapotu? - 9 - Smart ForTwo 2015 spy foto 09
Dostane nový Smart ForTwo stejné otevírání kapoty jako Renault Twingo? To je fakt, který prototypy s maskovací fólií neprozrazují

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše