Pagani Huayra: chystá se ostrá edice Nürburgring i první zakázkový speciál

Vrcholný model, který možná dá Severní smyčku pod 7 minut, je hudbou budoucnosti. První zakázková Huayra tu však již bude do 2 měsíců.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Pagani Huayra: chystá se ostrá edice Nürburgring i první zakázkový speciál

9.6.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Pagani Huayra: chystá se ostrá edice Nürburgring i první zakázkový speciál

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vrcholný model, který možná dá Severní smyčku pod 7 minut, je hudbou budoucnosti. První zakázková Huayra tu však již bude do 2 měsíců.

V případě italské automobilky Pagani skutečně platí, že člověk by nikdy neměl říkat nikdy. Italové v čele s Argentincem Horaciem totiž již hezkých pár let prohlašují, že výroba modelu Zonda je u konce. Přesto jsme minulý týden mohli informovat o zcela novém exempláři, který ponese přídomek 760 X. Mimo to ovšem značka rovněž hezky dlouho mluví o příchodu modelu Huayra Roadster, ten je však prozatím zase v nedohlednu. Stejně jako se zdálo, že budeme hezky dlouho čekat na vrcholnou verzi, která byla rovněž ohlášena.

Nově si ovšem pustil pusu na špacír šéf testovacích jezdců Davide Testi, který uvedl, že právě ostrý model s názvem Nürburgring Edition má krátce před premiérou. Vzniknout by přitom mělo nějakých 15 až 25 exemplářů, tím však veškeré informace končí. Začít tedy mohou spekulace, které se dozajista budou týkat zvýšeného výkonu či rekordu na slavné Severní smyčce, k čemuž svádí samotný název edice. Tyto dohady ale raději nebudeme přiživovat.

Místo toho se podíváme na zoubek vůbec prvnímu zakázkovému exempláři, který si objednal Kris Singh, majitel exkluzivního Lamborghini Veneno. Jeho speciál by měl jít přesně ve stopách speciálních sérií Zondy, na model osazený manuální převodovkou ovšem můžeme rovnou zapomenout. Spíše se bude jednat pouze o unikátní karoserii, se kterou dorazí také ojedinělý interiér. Motor by však pár koní navíc přinést mohl, v tomto směru Pagani žádné limity nemá.

Bližší informace by přitom měly být k mání do dvou měsíců, Italové totiž již stavbu zahájili. Z prvních fotek obnaženého kousku ovšem není příliš patrné, co nakonec za oceán zamíří. Nic ostatně nechce prozradit ani samotný majitel - tedy s výjimkou faktu, že vůz si převezme v dealerství Prestige Imports v Miami a že s ním hodlá jezdit tak často, jak jen to bude možné.


Pagani Huayra: chystá se ostrá edice Nürburgring i první zakázkový speciál - 1 - Pagani Huayra Kris Singh 01Pagani Huayra: chystá se ostrá edice Nürburgring i první zakázkový speciál - 2 - Pagani Huayra Kris Singh 02Pagani Huayra: chystá se ostrá edice Nürburgring i první zakázkový speciál - 3 - Pagani Huayra Kris Singh 03Pagani Huayra: chystá se ostrá edice Nürburgring i první zakázkový speciál - 4 - Pagani Huayra Kris Singh 04
První zakázkové Pagani Huayra již bylo schváleno samotným Horaciem. Ke svému majiteli prý dorazí do dvou měsíců. Mimo to ovšem značka chystá také speciální sérii Nürburgring Edition

Zdroj: Teamspeed

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše