Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Porsche 911 991 GT3 již v únoru 2013, se 450 koňmi, PDK i říditelnou zadní nápravou
7.1.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Neoficiální informace dále zmiňují letní zahájení prodeje, cenu okolo 3,6 milionu korun a karoserii založenou na modelu Carrera 4S.
Nové Porsche GT3 je jedním z nejočekávanějších sportovních vozů letošního roku. Oproti předchozím dvěma generacím však značka ze Zuffenhausenu chystá několik zásadních změn, přičemž radost z nich nebudou mít zejména puristé. Pokud se totiž na ženevském autosalonu skutečně potvrdí informace, které pocházejí od italského dealera Porsche, pak by novinka opravdu měla být k mání jen se sedmistupňovou automatickou převodovkou PDK. Což je opravdový paradox, neboť podstatou modelu GT3 až doposud bývala co nejnižší hmotnost a právě kvůli ní byla PDK zakázaným ovocem.
Jako alternativu bychom ji ještě pochopili, ale že by Porsche chtělo úplně otočit a manuál učinit zcela nedostupným? Opravdu automobilka chystá takové kompromisy i pro vytříbený model jako GT3? Nechce se nám tomu věřit. Podle zpráv z fóra TeamSpeed.com to tak ale opravdu vypadá. Majitel Porsche 911 997 GT3 totiž prohlašuje, že na novinku se ptal italského dealera, s nímž má dobré vztahy a zprávy od něj považuje za podložené - prý informace četl přímo z předběžného oficiálního dokumentu.
Ať už tohle dopadne jakkoli, první fotografie nové GT3 bez kamufláže bychom měli vidět již v polovině února, o pár týdnů později čeká nové Porsche GT3 premiéra v Ženevě. Prodej by měl odstartovat na přelomu července a srpna, přičemž italské ceny zahrnující jednadvacetiprocentní daň z přidané hodnoty startují na částce 145 000 Eur (cca 3 625 000 Kč). A to znamená zdražení.
Oproti modelové řadě 997 ovšem verze 991 nabídne vyšší výkon (435 versus 450 koní) z upraveného 3,8litrového motoru. Červené pole otáčkoměru sice není známo, spekuluje se ovšem o hodnotě až 9 500 ot./min. S tím by samozřejmě mělo přijít zrychlení na okruhu, které ještě podpoří příplatkový systém řízení (rozumějte mírného natáčení) zadních kol.
Po stránce designové bude nové GT3 vycházet z Porsche Carrera 4S, přičemž rozšířenou karoserii doplní 20palcová kovaná kola s centrální maticí a pevně uchycené zadní křídlo. Dovnitř se nastěhuje jen dvojice sportovních sedadel, ochranná klec a hasicí přístroj ale zřejmě budou vyhrazeny až verzi GT3 RS. Tohle už nás ale moc nepřekvapí, vůz jsme jen s omezeným maskováním mohli vidět už dříve na fotkách, které znovu přikládáme.












Po stránce designové již nebude nové Porsche 911 991 GT3 takovým překvapením. Technická stránka je ovšem trochu jiné káva
Zdroj: TeamSpeed.com
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Někdo si nechal přelakovat ikonické Ferrari F40 na zelenou, pro tradicionalisty je to zločin
včeraNejmíň oblíbené Porsche 911 v té správné verzi na Autobahnu ukázalo, že i na něm je co milovat a obdivovat
21.8.2025Ilustrace ukazují, jak by nová Škoda Octavia Combi mohla vypadat ještě před jejím zářijovým odhalením
20.8.2025
Nové na MotoForum.cz
- Marquez těsně poražen Acostou včera 17:23
- Salač postoupil v Maďarsku přímo do Q2 včera 17:11
- Test Yamaha XSR 900 GP: kapotovaná nádhera včera 12:25
- Úvod na nové trati patřil Marcu Marquezovi včera 12:04
- Petr Najman a jeho tým se rozešli 21.8.2025
Nejnovější články
Mercedes dál střílí naslepo, i po všech přehmatech a strojených obratech sází na stejně slabou kartu
před hodinouBugatti začalo prodávat hodinky s „šestnáctiválcem”, s největší pravděpodobností stojí víc než váš dům
před 3 hodinamiKia na Slovensku uspořádala pohřeb miláčka Čechů, který obstarává přes polovinu jejích prodejů, náhradu nemá
před 4 hodinamiTenhle italský bizár není ve skutečnosti až takový cirkus, jak se na první pohled může zdát
včeraMuž najel se Škodou Octavia I přes 1 milion km, zvládl to s původním motorem i spojkou. To se asi podiví tomu, co si teď koupil
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva