Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
První novodobý Moskvič zná svou cenu, ve srovnání se Škodou a dalšími stojí hodně málo
22.12.2022 | Petr Prokopec
Rusové jsou si zjevně vědomi toho, že pokud s tímto vozem chtějí dosáhnout plánovaných úspěchů, budou jej muset nabídnout za dobré peníze. To se podle všeho podařilo, model 3 startuje desítky procent pod Škodou Karoq. Navíc má přijít ještě levnější verze.
O návratu Moskviče ze záhrobí se zmiňujeme už od chvíle, kdy moskevská samospráva převzala továrnu Renaultu, který se rozhodl ruský trh opustit. Nedávno pak konečně odstartovala výroba prvního modelu zvaného jednoduše 3. Slovo „výroba“ si ale zaslouží upřesnit - poblíž ruské metropole dochází na montáž dílů dovezených z Číny, kde se základ „trojky“ prodává jako JAC JS4. Pro rusky trh se z něj do značné míry jen místní montáží a výměnou log stává Moskvič.
Znovuzrozená značka již dříve uvedla, že letos počítá pouze se šesti stovkami aut, z nichž třetina má vyfasovat elektrické ústrojí. Zda tomu tak ovšem doopravdy bude, není jisté. Koneckonců Rusko z řady důvodů není ideální zemí pro bateriová auta. Aktuální informace pak skutečně naznačují, že do původních plánů byly zapíchnuty vidle a ideologii nahradila racionalita. Cenu totiž má pouze verze osazená 1,5litrovým benzinovým čtyřválcem.
Novinka má ještě před koncem roku zamířit do jedenácti největších dealerství v Moskvě. Tam bude Moskvič 3 nabízen za 1 970 000 RUB, tedy asi 620 tisíc Kč. To na první pohled nemusí působit jako nízká suma, kurs rublu je ale přes korekci z poslední doby pořád vysoko. Více tak napoví srovnání s konkurencí. Prakticky stejně velká i koncipovaná Škoda Karoq se v Rusku dnes prodává ze zásob za 2 716 000 RUB, tedy skoro o 40 procent dráž. A zatímco v případě českého SUV se sklady prodejců postupně vyprazdňují, u toho rusko-čínského dochází k pravému opaku.
Moskvič 3 má tedy opravdu nemalé šance na úspěch, přičemž jeho velikost bude záviset i na počtu vyrobených kusů. Značka počítá s tím, že příští rok se produkce rozroste na 50 tisíc aut. To při dané ceně opravdu není nereálné, zvláště když za dané peníze dostáváte poměrně bohatou standardní výbavu. V té nechybí třeba diodová světla, 17palcová litá kola, střešní okno či multimediální systém s 10,25palcovou centrální obrazovkou a zpětnou kamerou.
Nabídka prozatím není příliš květnatá, zákazníci totiž mohou volit pouze z pěti barev karoserie (bílá, černá, červená, šedá a modrá). Zmiňovaná jedna-pětka naladěná na 150 koní a 210 Nm točivého momentu pak může být spojena s šestistupňovým manuálem či automatem CVT, oba pak zaměstnávají přední kola. Příští rok má dorazit ještě atmosférická jedna-šestka disponující 109 koňmi.
S méně výkonnou jednotkou budou dozajista spojené ještě nižší ceny, návrat Moskviče na scénu tak začíná vypadat zajímavě. Zejména z pohledu prodejců. Denis Rešetnikov, šéf dealerství Fresh Auto, kde se vůz bude nabízet, totiž uvádí, že na trhu aktuálně chybí zhruba 800 tisíc kompaktních SUV. Až čas ale ukáže, zda o novinku bude skutečně zájem.








Moskvič 3 je možná sice jen JAC JS4 s odlišným logem, to ale nejspíše Rusům vadit nebude. Podstatné je, že nové SUV za relativně slušné peníze nabídne ucházející motor a bohatou standardní výbavu. Foto: Moskvič
Zdroj: Moskvič
Bleskovky
Nejdražší Bugatti historie je prodáváno s pomocí fotek, za které by se styděli i lidé inzerující na Bazoši
před 3 hodinamiNejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní sporťák Lamborghini k tomu, k čemu byl stvořen
včeraNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
16.9.2025
Nové na MotoForum.cz
- Testy WSBK - Jerez 2. den včera 19:37
- Honda WN7: elektrický motocykl včera 12:45
- Testy WSBK - Jerez 1. den 16.9.2025
- Test MotoGP v Misanu 15.9.2025
- Ducati Diavel V4 RS a Multistrada V4 RS 2026: absolutní vášeň 15.9.2025
Nejnovější články
Miláček Čechů od Kie je po smrti, místo něj zkusí zaskočit docela jinak pojaté auto. Aspoň pohon má „správný”
před 2 hodinamiNejdražší Bugatti historie je prodáváno s pomocí fotek, za které by se styděli i lidé inzerující na Bazoši
před 3 hodinamiJindy spořádaní Kanaďané začali ve velkém demolovat stacionární radary, sami politici už říkají, že jsou to skrytí výběrčí daní
před 4 hodinamiŠéfové Bugatti, Rimacu, Koenigseggu a Singeru si navzájem půjčili svá auta a svezli jeden druhého, je z toho jedinečná podívaná
včeraNejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní sporťák Lamborghini k tomu, k čemu byl stvořen
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva