Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Range Rover Evoque SW1 je první z řady speciálních britských edic
19.9.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Není snad lepšího modelu než stylového Evoque, který by měl zahájit sérii Velkou Británií inspirovaných edic divize Jaguar Land Rover Special Operations.
Pro britské automobilky Jaguar a Land Rover jsou poslední měsíce velmi příjemným obdobím. Prodeje rostou a nové modely jako třeba F-Type Coupé nebo Range Rover Sport sklízejí vesměs jen pozitivní ohlasy od zákazníků, i od nás motoristických novinářů. Proto se nelze divit snahám o stavbě dalších pater na těchto pevných základech, což by měla zařídit mimo jiné divize Jaguar Land Rover Special Operations, která nám bude postupně představovat speciální vozy, zakázkové speciály, historické modely i další doplňky související s těmito kusy.
Na pařížský autosalon si připravilo toto oddělení první kus speciálních edic inspirovaných rodnou zemí britské královny, kterým bude Range Rover Evoque s dodatkem SW1. Hold královně vzdává tento kus zejména britskými vlaječkami, které najdeme na krytech zpětných zrcátek, dále na integrovaném střešním spoileru a také na hlavici řadicí páky. Evoque SW1 je údajně založen na verzi Dynamic a nabízen bude hned v pěti barevných provedeních.
První z nich je červené Firenze, další pak bílé Fuji, kterému barevně odpovídají i dvacetipalcová kola na fotografiích, v nabídce se objeví ještě modré provedení Loire, černé Santorini a šedé Corris. Celý komplet doplňují bílé pruhy táhnoucí se od kapoty směrem k zádi a samozřejmostí je i bohatší výbava pro posádku. Uvnitř se údajně objevilo kožené čalounění sedadel Taurus Ebony s červeným kontrastním prošíváním, unikátní koberečky a plakety, které budou dávat najevo výjimečnost SW1.
Abychom se ještě na skok vrátili k exteriéru, Range Rover nabídne zdrženlivějším jedincům i jednobarevné provedení vycházející z verzí Pure, na němž budou znaky britské státnosti méně výrazné. Zájemcům ještě prozradíme termín uvedení na trh, k němuž dojde údajně už v polovině října, přičemž v té době se automobilka chystá také zveřejnit ceny.
Kromě edice SW1 se v Paříži objeví Evoque s novým laserovým head-up displejem vyznačujícím se perfektní barevnou saturací, kontrastem i odolností vůči slunečním paprskům, který by měl s přehledem předčít všechna dosud známá konkurenční řešení. I ten si můžete prohlédnout v následující fotogalerii.
Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2014.










Range Rover Evoque SW1 je první vlaštovkou neobvyklých britských vydání divize Special Operations, poznáte ho podle státních znaků Velké Británie
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 39 minutami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nejnovější články
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 38 minutami
Bylo dosaženo bodu zlomu? Zájem o spalovací auta znovu roste na celém světě, zájem o elektromobily mohutně uvadá
včera
Bývalý zlatý poklad z garáže sultána Bruneje zlomil aukční rekord, jeho cena už se počítá v miliardách
včera
Legenda žije dál. Škoda letos dokázala v Česku prodat hned 2 nové kusy modelu Yeti, i když ho už 8 let nevyrábí
včera
Údajná spása elektrických aut zůstává pohádkou pro dospělé, ani Bugatti zjevně nemá recept
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
