Rolls-Royce Phantom Celestial definuje diamantová noční obloha z ledna 2003

Nový model na první pohled není příliš zvláštní. Na ten druhý však ukazuje možnosti značky, která kabinu kromě optických vláken dekorovala i diamanty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rolls-Royce Phantom Celestial definuje diamantová noční obloha z ledna 2003

9.9.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Rolls-Royce Phantom Celestial definuje diamantová noční obloha z ledna 2003

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový model na první pohled není příliš zvláštní. Na ten druhý však ukazuje možnosti značky, která kabinu kromě optických vláken dekorovala i diamanty.

Začíná to vypadat, že čím luxusnější a dražší značka je, tím menší nápaditost její designéři mají. Stačí se jen podívat na Bugatti, které chrlí jednu limitovanou edici za druhou. Odkazuje přitom na svou květnatou minulost, jeho současnost ale až tak peprná nebývá - ve výsledku dané modely mají jen jinak zbarvenou karoserii a interiér. To je nakonec i případ takového Rolls-Royce, který na autosalonu ve Frankfurtu představí nový zakázkový Phantom nazvaný Celestial.

Pokud přitom máte pocit, že nic nového na první pohled nevidíte, pak se ani příliš nemýlíte. Stejně jako u druhé zmiňované značky se i Rolls-Royce pouze oblékl do speciálního metalického laku, který pro vyšší třpyt obsahuje i jemná skleněná zrnka. O exteriér jde však až v druhé řadě, prim hraje interiér. Na mysli přitom nyní teď nemáme ani tak nové kožené čalounění Dusk nebo hodiny zasazené do dělící přepážky, jež dekoruje několik diamantů.

Skutečnou Alfou a Omegou nového modelu je především jeho strop. Optická vlákna totiž věrně reflektují uskupení noční oblohy, jaké bylo viditelné z Goodwoodu o půlnoci 1. ledna 2003. Proč zrovna toto datum? Jednoduše proto, že právě v tento den byl doručen vůbec prvnímu zákazníkovi tehdy zcela nový Rolls-Royce Phantom značící obrození automobilky pod křídly BMW.

Jen stropem však tento odkaz nekončí. Britská značka totiž zároveň navrhla zadní schránku na sklenky a nápoje tak, aby postavení hvězd reflektovala. Což platí rovněž o dekorech dělící přepážky nebo dveří. V žádném případě si tak nenamůžete krk neustálým pohledem vzhůru. I když u zmíněného chladicího boxu je třeba počítat se zrcadlovým obrazem.

Téma Celestial je přitom hlavně ukázkou možností specialistů britské automobilky. Dá se tedy předpokládat, že pokud vás motiv zaujme, můžete si jej personalizovat. Stačí jen nechat Rolls-Royce vyhledat postavení hvězd v den vašeho narození a vše pak pomocí optických vláken promítnout na strop či mobilní ledničku.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Rolls-Royce Phantom Celestial definuje diamantová noční obloha z ledna 2003 - 1 - Rolls-Royce Phantom Celestial  prvni foto 01Rolls-Royce Phantom Celestial definuje diamantová noční obloha z ledna 2003 - 2 - Rolls-Royce Phantom Celestial  prvni foto 02Rolls-Royce Phantom Celestial definuje diamantová noční obloha z ledna 2003 - 3 - Rolls-Royce Phantom Celestial  prvni foto 03
Rolls-Royce Phantom Celestial dostal strop s optickými vlákny reflektujícími noční oblohu z ledna 2003

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.