Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice

Na první pohled se může zdát, že se hvězdný fotbalista i v této době stará pouze o svou garáž a ne o lidi kolem sebe. Realitou je ale pravý opak, portugalské nemocnice tak po něm pojmenují oddělení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice

26.3.2020 | Petr Prokopec

Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice

/

Na první pohled se může zdát, že se hvězdný fotbalista i v této době stará pouze o svou garáž a ne o lidi kolem sebe. Realitou je ale pravý opak, portugalské nemocnice tak po něm pojmenují oddělení.

Často se říká, že pero je mocnější zbraň než meč. A může to být pravda, neboť zatímco chladnou ocelí můžete zasáhnout maximálně několik protivníků, a to ještě víceméně nikoliv naráz, jedna zpráva může snadno vést třeba k pádu vlády. Stejně jako může z člověka milovaného udělat člověka nenáviděného a naopak. Na paměti je třeba mít takové věci hlavně nyní, v době koronavirové, kde i sebelehčí zkreslení skutečností může vést klidně i k lynči osoby, jenž přitom neudělala nic jiného, než pomáhala ostatním.

Proč takový úvod, ptáte se? Stojí za ním zmínka webu The Supercar Blog, dle kterého si Cristiano Ronaldo měl objednat Bugatti Centodieci. Tedy speciální limitovaný model, který vznikl jako pocta někdejšímu supersportu EB110. Automobilka z Molsheimu jej přitom stvořila (respektive teprve stvoří, neboť výroba ještě nezačala) v deseti kusech, z nichž každý odstartoval na ceně 9,5 milionu Eur (cca 260 milionů korun). To je přitom částka, kterou mohl Ronaldo zrovna v této době využít o poznání smysluplněji.

Pokud bychom se nyní na tuto zprávu upnuli, nejspíše byste na slavného fotbalistu jen stěží nekoukali skrze prsty. Zatímco totiž všichni zdravotníci bojují s koronavirem do úmoru, přičemž většina z nich si nemůže dovolit ani vůz více než milionové hodnoty, Ronaldo „strádá“ ve své vile, kde pod hřejivými slunečními paprsky objednává jedno z nejdražších aut světa. Nicméně tak tomu skutečně není, Centodieci si totiž „CéeR-sedmička“ pořídila ještě v době, kdy o koronaviru neměl nikdo ani tušení.

Kromě toho Ronaldo rozhodně není slepý vůči současným problémům. Společně se svým agentem Jorge Mendesem tak již nakoupili lůžka, ventilátory, srdeční monitory a plicní pumpy pro nemocnici Santa Maria v Lisabonu a Santo Antonio v Portu. Oba tak přitom učinili již na začátku týdne, tedy ještě předtím, než Portugalsko jakožto Ronaldova rodná země vyhlásilo stav nouze. To ve slavném fotbalistovi vzbudilo ještě větší soucit, s Mendesem proto plánují pořízení dalších 50 tisíc roušek a respirátorů.

Jakkoliv tedy Ronaldo často nakupuje ty nejexkluzivnější supersporty světa, příspěvky na dobrou věc mu evidentně nejsou cizí. To ostatně dokázal již třeba v roce 2015, kdy věnoval Nepálu 5 milionů liber (151 milionů Kč) na následky hrozivého zemětřesení. Nedávno pak vydražil svůj Zlatý míč za půl milionu liber (15,1 milionu Kč), přičemž veškeré finance rovněž putovaly na dobročinnost. Nyní tu pak máme ony dary nemocnicím, které se z vděčnosti rozhodly po obou mužích pojmenovat některá oddělení.


Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice - 1 - Cristiano Ronaldo a Bugatti Veyron a Chiron 2020 nove foto 01Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice - 2 - Cristiano Ronaldo a Bugatti Veyron a Chiron 2020 nove foto 02
Ronaldo již vlastní Bugatti Veyron a Chiron

Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice - 3 - Bugatti Centodieci EB110 hommage oficialni 03Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice - 4 - Bugatti Centodieci EB110 hommage oficialni 04Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice - 5 - Bugatti Centodieci EB110 hommage oficialni 08Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice - 6 - Bugatti Centodieci EB110 hommage oficialni 15Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice - 7 - Bugatti Centodieci EB110 hommage oficialni 18Ronaldo si objednal nové Bugatti za čtvrt miliardy. Než dorazí, zásobuje nemocnice - 8 - Bugatti Centodieci EB110 hommage prvni 09
Jeho sbírku má brzy rozšířit ještě exkluzivnější Centodieci

Zdroj: The Supercar Blog

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše