Rusové odhalili levné SUV pro velké rodiny, za statisíce Kč pojme až devět lidí

Když máte opravdu velkou rodinu, je docela obtížné poradit si s jejím převozem jinak než drahou osobní verzí dodávek nebo ještě dražším velkým SUV. Rusové mají řešení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rusové odhalili levné SUV pro velké rodiny, za statisíce Kč pojme až devět lidí

22.1.2020 | Mirek Mazal

Rusové odhalili levné SUV pro velké rodiny, za statisíce Kč pojme až devět lidí

/

Když máte opravdu velkou rodinu, je docela obtížné poradit si s jejím převozem jinak než drahou osobní verzí dodávek nebo ještě dražším velkým SUV. Rusové mají řešení.

Uljanovský automobilový závod (UAZ) odhalil novou verzi svého modelu Profi, která se tváří jako dostupná spása velkých rodin. Univerzální vůz má spojovat výhody pracovního stroje, SUV a velkého rodinného auta, což je na trhu vskutku unikátní kombinace.

Technici z východu na to šli jednoduše - dali za vznik univerzálnímu modulu ze skleněných vláken, který pasuje na podvozek typu Profi. Z nákladního UAZu se tak stalo něco jako minibus pro cestující s pohonem všech kol. Laminátová konstrukce pojme trojici pasažérů ve své přední části, z nichž každý z nich má pro sebe posuvnou sedačku s tříbodovým bezpečnostním pásem. Tato sekce je vybavena alespoň komfortním minimem v podobě vytápění, osvětlení nebo zvukové a tepelné izolace.

Prostor v zadní části může posloužit buď nákladu, nebo v závislosti na zvolené specifikaci ubytovat další čtyř cestující na lavicích po stranách. Komfortu už tu bude méně, je to primárně prostor pro náklad, jiné podobně velké auto schopné odvézt až devět lidí ale na trhu nenajdeme.

Pod kapotou se počítá se zachováním motoru ZMZ-Pro s výkonem 149 koní a točivým momentem 235 Nm, jež mohou mířit na zadní nebo všechna čtyři kola. Připlatit půjde i za uzávěrku zadního diferenciálu, překonvertovaná dodávka tak skutečně bude moci zastoupit SUV. Oproti těm obvyklým by se ale měla pochlubit lepší prostupností terénem, nejen kvůli onomu pohonu 4x4, ale také s ohledem na světlou výšku 210 milimetrů.

Novinka by mohla v nabídce nahradit alespoň některé verze přesluhující Buchanky a problémem by v jejím případě neměla být ani cena. Ta zatím nebyla oficiálně zveřejněna, nejlevnější UAZ Profi je ale k dispozici od 799 900 rublů (cca 292 tisíc Kč) a osobní nástavba má přijít na sumu okolo 600 000 rublů (asi 220 tisíc Kč). Prostý součet tady nebude fungovat, spojení základu Profi a nové nástavby by ale mohlo vyjít na nějakých 1,3 milionu rublů (cca 480 tisíc Kč), což na auto tohoto ražení opravdu není mnoho.

Dodejme, že UAZ má i české zastoupeni, které současné modely nabízí s dvouletou zárukou a servisní sítí po celé republice. Novinku zatím neinzeruje, je ale možné, že časem bude k dispozici i zde.


Rusové odhalili levné SUV pro velké rodiny, za statisíce Kč pojme až devět lidí - 1 - UAZ Profi nastavba SUV 01Rusové odhalili levné SUV pro velké rodiny, za statisíce Kč pojme až devět lidí - 2 - UAZ Profi nastavba SUV 02Rusové odhalili levné SUV pro velké rodiny, za statisíce Kč pojme až devět lidí - 3 - UAZ Profi nastavba SUV 03Rusové odhalili levné SUV pro velké rodiny, za statisíce Kč pojme až devět lidí - 4 - UAZ Profi nastavba SUV 04Rusové odhalili levné SUV pro velké rodiny, za statisíce Kč pojme až devět lidí - 5 - UAZ Profi nastavba SUV 05Rusové odhalili levné SUV pro velké rodiny, za statisíce Kč pojme až devět lidí - 6 - UAZ Profi nastavba SUV 06
Levné ruské SUV až pro 9 lidí bylo byl odhaleno. Je jednoduché, cena ale bude jeho pojetí odpovídat

Zdroj: UAZ

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše