Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není

Španělský koncept byl dle svých tvůrců od počátku jen designovým cvičením, jenž má ovlivnit budoucnost značky. Proč je tedy ale plně pojízdný?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není

12.11.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Španělský koncept byl dle svých tvůrců od počátku jen designovým cvičením, jenž má ovlivnit budoucnost značky. Proč je tedy ale plně pojízdný?

Již mnohokrát jsme zmínili, že stávajícím nákupním trendům vládnou crossovery a SUV. A vlastně cokoliv, co se tváří jako terénní křižník, přestože v reálu vám již jízda po dlažebních kostkách může vážně poškodit sedací partie. To ovšem zákazníky až tak moc nezajímá, prim zkrátka v dnešní době hraje vzhled. Z toho důvodu daným směrem míří naprosto každá automobilka, snad s výjimkou Ferrari či Astonu.

Jak se ovšem nyní ukazuje, ani sázka na jistotu nemusí vždy vyjít. Přesvědčil se o tom Seat, který na autosalonu ve Frankfurtu odhalil koncepční Leon Cross Sport. Tedy novou variantu třídvířka, která se pyšnila podvozkem zvýšeným oproti standardu o 41 milimetrů. Mimo to dorazil také systém pohonu všech kol, přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec naladěný na 300 koní, čtveřice koncovek výfuku, střešní spoiler, 19palcová litá kola a samozřejmě i ony plastové nástavce.

Jakkoliv daný výčet plně koresponduje s receptem na úspěch, v případě španělského vozu se tak nestalo, neboť reakce publika nebyla až tak žhavá. Seat proto nyní oznámil, že Leon Cross Sport do sériové výroby nezamíří, přestože původně se s ní víceméně počítalo. „To auto může být na silnicích již zítra, nicméně zůstane jen konceptem,“ dodává k celé záležitosti hlavní technik designového studia Angel Lahoz, a dokládá tak výše zmíněné.

Nově se tak Leon „na chůdách“ má stát pouze studnicí nápadů pro vozy budoucnosti, přičemž dle Lahoze šlo pomalu jen o jakési cvičení: „Bylo pro nás důležité, abychom vytvořili něco s praktičností SUV a výkonem verzí Cupra. Nyní víme, že to dokážeme, načež nám Leon Cross Sport společně s dalšími koncepty pomůže s inspirací u dalších modelů.“ Nicméně je na místě otázka, čím se chce Seat nechat ovlivnit, když tento model nezaujal a vlastně na něm nebylo nic až tak nového - šlo jen o čerstvý mix známých ingrediencí.

Inspirací pro budoucnost se koneckonců nemá stát ani oranžový lak Ultra Orange, neboť jeho pigmentace si netyká s každodenním UV zářením. Pokud by tedy daná barva měla zamířit do výroby, šlo by nakonec o pozměněný odstín, který by snadněji odolával vyblednutí. Ve světle všech těchto faktů se tak nakonec zdá, že tu spíše máme první oběť kauzy Dieselgate, což ovšem Seat popírá a dodává, že věci jdou přesně dle plánu.

Je ale obtížné věřit tomu, že plně produkční koncept postavený na míru současným nákupním trendům byl jen designovým cvičením. Spíše lze tedy skutečně počítat s tím, že nezájem publika společně se škrty napříč celým koncernem VW Group jednoduše okrajovou verzi hodily přes palubu. Tedy prozatím, podle zmiňovaného plánu se totiž s SUV na bázi Leonu i nadále počítá, jen nebude tak výkonné a především dorazí s pěticí dveří...


Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 1 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 01Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 2 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 02Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 3 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 03Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 4 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 04Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 5 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 05Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 6 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 06Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 7 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 07Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 8 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 08Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 9 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 09Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 10 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 10Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 11 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 11Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 12 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 12Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 13 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 13Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 14 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 14Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 15 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 15Seat Leon Cross Sport do výroby nepůjde, obětí Dieselgate ale prý není - 16 - Seat Leon Cross Sport zive VW Night 16
Seat Leon Cross Sport se nakonec do výroby nepodívá, značka jej nakonec využije jen jako studnici nápadů pro příští modely

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše