Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Seat Leon ST 4Drive 2,0 TDI: verze 4x4 nakonec i s dieselovým dvoulitrem
16.1.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Očekávané se stane skutkem - Španělské kombi pošle na všechna čtyři kola nejen 110, ale i 150 koní. Cena silnějšího provedení je zatím neznámou.
Ačkoliv se to možná nezdá, tak leden bychom mohli nazvat měsícem autosalonů. Za sebou totiž již máme veletrh elektroniky CES v Las Vegas, Autosport International v Birminghamu či v posledních dnech tolikrát citovaný Detroit. Před námi je pak Tokio a Montreal, čímž se dostáváme na pět akcí během jednatřiceti dnů. Ani to ovšem automobilkám a pořadatelům nestačí, pročež se od dnešního dne koná také autosalon vídeňský.
Spíše lokální akce by nás sice na první pohled zajímat nemusela, na ten druhý však na ní došlo k zajímavému odhalení. Na stánku Seatu se totiž představil Leon ST 4Drive, tedy kombík vybavený pohonem všech kol, který v podobě páté generace systému Haldex přebírá od koncernových sourozenců Volkswagenu Golf 4Motion a Škody Octavia Combi 4x4.
To pochopitelně není žhavá novinka, neboť tato varianta byla nedávno uvedena na český trh, jenže jen s jedním motorem. Po Vídni můžeme potvrdit i dříve očekávané - na všechna čtyři kola nebude posílat svůj výkon pouze 1,6litrová dieselová jednotka, ale také dvoulitr TDI. Ten se přitom s výkonem 150 koní a točivým momentem 320 Nm má zasadit o sprint z klidu na stovku za 8,7 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost činí 211 km/h a průměrná spotřeba byla v kombinaci se šestistupňovým manuálem vyčíslena na 4,8 l/100 km.
Pro úplnost - slabší pohonná jednotka produkuje 105 koní a 250 Nm, kvůli čemuž se akcelerace natáhne na 12 sekund, zatímco maximálka poklesne na 187 km/h. V případě spotřeby pak máme průměrně počítat se 4,5 litry na 100 km, k mání by však tento motor měl být pouze ve spojení s výbavami Reference a Style. A to již od dubna.
U potentnějšího čtyřválce pak máme se zahájením prodeje počítat až v létě, v rámci výbav pak asi bude řeč jen o vrcholných úrovních. Žádná omezení ovšem již pohon všech kol nepřináší v oblasti zavazadlového prostoru, kde můžete i nadále počítat s 587 litry ve standardu a se 1 470 l při sklopených sedadlech.
V rámci cen pak máme prozatím k dispozici pouze politiku pro slabší pohonnou jednotku, která ve výbavě Reference startuje na částce 488 900 Kč. Za lépe vybavenou úroveň Style již dáte o 50 tisíc korun více, v případě dvoulitru si ale budeme muset na avízo ještě chvíli počkat. Očekávat stejný příplatek za pohon všech kol jako u jedna-šestky ale jisté není nemístné...

S novou verzí dorazila pouze jediná fotka odhalující její název
Na druhou stranu se ovšem nedá očekávat, že by se Seat Leon ST 4Drive od standardu lišil čímkoliv jiným než daným logem
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
před 3 hodinamiGeorge Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
před 9 hodinamiNové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
včera
Nejčtenější články
Data servisů potvrzují, že elektromobily „žerou” pneumatiky víc než jakákoli jiná auta, „přeborníkem” je Tesla
30.3.2025Majitele luxusních elektrických aut drtí drastická ztráta hodnoty, na těchto přišli o miliony za pár let
30.3.2025Volvo s okamžitou platností vyhodilo svého zmateného šéfa, jeho náhrada je ale hodně špatný vtip
31.3.2025Číňané ukazují Evropě dlouhý nos i na poli spalovacích motorů, jejich poslední novinka dostala nově vyvinutý boxer
31.3.2025Hybridní Porsche 911 je znovu zdrojem zklamání, v klání s tuctovějším BMW neexcelovalo ani v tom, v čem mělo
31.3.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva