Sedmimístné SUV Škoda nachytáno v Alpách, už s částí své karoserie

Chystaný nový vůz sice nadále halí panely karoserie Škody Yeti, s těmi jsou však spárovány části novinky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Sedmimístné SUV Škoda nachytáno v Alpách, už s částí své karoserie

3.6.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Sedmimístné SUV Škoda nachytáno v Alpách, už s částí své karoserie

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chystaný nový vůz sice nadále halí panely karoserie Škody Yeti, s těmi jsou však spárovány části novinky.

Mladoboleslavská automobilka zjevně při vývoji svého nového sedmimístného SUV nehodlá nic ponechat náhodě. Zatímco tedy nedávno byla novinka, která může, ale nemusí dostat název Snowman, nachytána na Severní smyčce, nyní vyrazila do Alp. Oproti minulému prototypu však došlo k posunu v rámci karoserie. Ta sice i nadále používá panely Škody Yeti, některé prvky však již patří chystanému SUV.

Řeč je v tomto ohledu zejména o přední části, kde si můžeme povšimnout nové čelní masky a světel. Kromě toho jsou na první pohled jasně patrné vystouplé blatníky, které naznačují, že tato testovací mula již používá podvozku Škody Snowman s citelně širším rozchodem kol. Díky tomu by šířka vozu měla být takřka identická s Volkswagenem Touareg.

Více z nových snímků aktuálně nemůžeme vyčíst, zopakovat tak můžeme pouze již dříve vyřčené. Tedy že novinka se vyšvihne na vrchol nabídky mladoboleslavské značky vedle Škody Superb. S novou generací tohoto modelu bude sdílet také pohonné ústrojí, kdy podle šeptandy v zákulisí bude použito všech šest agregátů. Nejspíše tedy můžeme očekávat i příchod 280 benzinových koní.

Podle dostupných zdrojů je momentálně mimo hru hybridní ústrojí, neboť to by cenu navýšilo o takřka dvě stě tisíc korun, čímž by se daná verze stala jen těžko prodejnou. Přesto nejníže Škoda necílí, neboť s pohonem předních kol spřáhne jen méně výkonné agregáty. Většina modelů by ovšem měla být osazena systémem Haldex páté generace, který dokáže zásobovat i zadní nápravu.

Více se dozvíme v příštích měsících, neboť Škoda již dala najevo, že sedmimístné SUV bude odhaleno ještě letos. Zatím ovšem není stoprocentně jasné, zda se ukáže pouze koncept nebo rovnou produkční verze. Pokud by přitom platila první varianta, pak by hotový vůz dorazil nejspíše až příští rok v březnu do Ženevy nebo v říjnu do Paříže.

Níže si můžete prolistovat šest špionážních fotek, další si můžete prohlédnout v galerii na Autoevolution.com.


Sedmimístné SUV Škoda nachytáno v Alpách, už s částí své karoserie - 1 - Skoda SUV testovaci mula 01Sedmimístné SUV Škoda nachytáno v Alpách, už s částí své karoserie - 2 - Skoda SUV testovaci mula 02Sedmimístné SUV Škoda nachytáno v Alpách, už s částí své karoserie - 3 - Skoda SUV testovaci mula 03Sedmimístné SUV Škoda nachytáno v Alpách, už s částí své karoserie - 4 - Skoda SUV testovaci mula 04Sedmimístné SUV Škoda nachytáno v Alpách, už s částí své karoserie - 5 - Skoda SUV testovaci mula 05Sedmimístné SUV Škoda nachytáno v Alpách, už s částí své karoserie - 6 - Skoda SUV testovaci mula 06
Nové testovací muly sedmimístného SUV Škody sice nesou ještě část karoserie modelu Yeti, čelní maska či rozchod kol však již patří novince

Zdroj: Auto Evolution

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.