Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Škoda geniálně vyřešila odvěký problém řidičů s doléváním kapaliny do ostřikovače
22.3.2019 | Petr Prokopec
Nová Škoda Scala nepřichází jen s jinak pojatým designem, ale i novými chytrými nápady. Minimálně tento by mohl inspirovat snad celý automobilový svět.
Automobiloví technici a designéři se při vývoji nového vozu snaží myslet na veškeré myslitelné situace, do kterých by se budoucí majitel auta mohl jednoho dne setkat. Moderní auta jsou tak napěchovaná řadou prvků, které někteří ani nemají šanci využít. Platí to i v případě Škody, jejíž škrabka na led umístěná ve víčku palivové nádrže je sice skvělý nápad, ovšem třeba v rozpálené Austrálii bude tento prvek platný málokomu.
Mladoboleslavská automobilka ovšem v rámci doplňků Simply Clever pokrývá mnohem širší oblast, než je pouhé odstranění námrazy z oken. K dispozici je třeba síťový program v zavazadelníku, sklopné tažné zařízení nebo deštník zasazený do dveří či pod sedadly, které již mohou využít jak Australané, tak třeba Číňané, Rusové, Němci nebo my. A do stejného ranku míří i novinka, kterou značka poprvé nabízí u modelu Scala. U ní se navíc dá předpokládat, že může ovlivnit celý průmysl.
Nový hatchback totiž dostal do vínku speciální víčko nádržky na vodu do ostřikovačů. Za normální situace vypadá stejně jako u konkurenčních vozů, ovšem ovšem jakmile ho otevřete, změní se v trychtýř, kterým je možné kapalinu doplnit bez bryndání okolo. Navíc je třeba ocenit, že vývod nádržky je usazen hned na okraji motorového prostoru. Tudíž již není třeba brát ohled na skutečnost, zda blatníky jsou špinavé. Z mnohdy až hodinářské práce se rázem stává naprostá banalita.
Škodě pak můžeme připsat k dobru ještě jednu skutečnost. Scala je pouze prvním modelem, který se daným prvkem může pochlubit. S ohledem na identický technický základ je jisté, že trychtýřovité víčko nádržky ostřikovačů, díky kterému již nerozlejete polovinu kanystru, dostane i Kamiq. Zda se s ním pochlubí faceliftovaný Superb, není jisté. Ovšem Octavii čtvrté generace již nemine. Na tuto novinku si ale počkáme déle, než bylo plánováno.


Škoda představila nové víčko nádržky ostřikovačů, které je jednoduše řečeno geniální - po otevření se změní v trychtýř
Bleskovky
Nový Mercedes třídy S by s designem posledního konceptu vypadal docela „cool”, designér ho nakreslil
včeraJeden z největších nesmyslů moderních aut pomohl zabít dalšího člověka, uhořel. Ostatní řidiči se marně snažili pomoci
včeraDalší novinka Mercedesu ukazuje, že to nejhorší z posledního nového modelu bude značka cpát všude
14.10.2025
Nejčtenější články
Sázka Fordu na elektromobily nese své ovoce, v Kolíně firma propouští dalších tisíc lidí
17.9.2025Podívejte se, diesely nejsou mrtvé. I na IAA v Mnichově se ukázala dvě naftová auta
17.9.2025VW poslal k ledu další dvě elektrické novinky včetně nového Golfu, jednoduše mu na ně došly peníze
17.9.2025Nejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní sporťák Lamborghini k tomu, k čemu byl stvořen
17.9.2025Šéfové Bugatti, Rimacu, Koenigseggu a Singeru si navzájem půjčili svá auta a svezli jeden druhého, je z toho jedinečná podívaná
17.9.2025
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 10.17. 12:20 - řidičBOB
- Porsche - vse o sportovnich modelech 10.16. 15:38 - Vrooom
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 10.16. 12:11 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 10.15. 20:06 - Truck Daškam
- Cupra obecně 10.15. 18:48 - pavproch
- Čerpadlo ostřikovačů 10.15. 16:47 - stenly11
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 10.15. 15:46 - pavproch
- BMW Divize 10.15. 11:15 - pavproch